basurin (1 of 1) (Kopiowanie)

Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Donieckiej Republiki Edward Basurin zapowiedział, że ministerstwo będzie monitorować wszelkie przejawy działań armii ukraińskiej przeciwko ludności cywilnej. I tak na początek oskarżenie, że ewakuowano mieszkańców Marinki, oraz Krasnogorówki do Kurachowa, gdzie będą stanowić żywe tarcze.

Screen Shot 06-10-15 at 09.52 AM
Marinka i Krasnogorówka to miasteczka o które toczyły się ostatnio walki (patrz wczorajszy wpis) i nie zostały one trwale zajętę przez siły powstańcze. W trakcie walk MO donieckie informowało, że ewakuuje mieszkańców tej pierwszej, ale większość ludzi nie jest zainteresowana.Przypuszczam, że faktyczna ewakuacja miała miejsce na obszarze pomiędzy Staromichałówką, a Marjinką natomiast nie w samej miejscowości.Zwyczajnie tam trwała walka i nie da się przeprowadzić takiej operacji w takich warunkach.
Natomiast Basurinowi nikt nie zarzucił, że użyje tych ludzi jako żywych osłon Doniecka. Kurachowo tymczasem znajduje się na zachodzie i jest obecnie poza zasięgiem sił powstańczych. Nie jest ponadto opustoszałe.
Zastanawia też określenie “żywe tarcze”- przywiążą ludzi do blok-postów?

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>