00D_0144 (Kopiowanie)

Wesoła- mały obszar znajdujący się obecnie w trójkącie śmierci. Na południu “Droga życia”, ulica Stratonatova, swoją nazwę wzięła z tego, że wiedzie przez zrujnowane tereny, aby w pewnym momencie doprowadzić podróżnika na otwarte tereny, gdzie jest łatwym celem. Kończy się we wsi Piaski, a tam już nie czeka nikogo nic dobrego- strefa zaciętych walk. Od zachodu znajdują się wspomniane Piaski, od północy i ze wschodu teren dawnego portu lotniczego. Wielu ludzi stąd wyjechało, ale równie wielu zostało- nie wszyscy nie mieli dokąd się udać, niektórzy wolą takie życie, aniżeli los uchodźcy.

 

A jak żyją? Obecnie trwa przywracanie sieci gazowej, od niedawna domy zostały powtórnie przyłączone do sieci elektrycznej. Dniami wydaje się spokojnie, chociaż i wtedy nadlatują pociski, słychać odgłosy wybuchów. Kiedy zapada zmrok, trzeba być przygotowanym, aby szybko uciec do piwnicy. Moi rozmówcy całe miesiące spędzali w piwnicy- wyjść było strasznie. Z czasem przywykli, nauczyli się rozpoznawać dźwięk nadlatujących pocisków- czy przeleci nad nimi,czy trzeba szybko upaść na ziemię licząc na swoje szczęście.

 

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>