k3JrOwlSYMQ

To zdjęcie ze strony DonetskCity. Na pograniczu Marinki i Doniecka też takie coś widziałem, hołda-pagórek przechodziła z rąk do rąk, aby ostatetecznie ustabilizować się jako ziemia niczyja, dopóki jakiś snajper się tam nie wybierał, ale przeważnie najpierw musiał się dobrze zorientować, czy aby już ktoś inny tam nie ćwiczy strzelania do ludzi.

Nie nauczyłem się wtedy chodzić przyczajony pod płotem, ale bieganie w kamizelce w asyście nadlatujących mozdzierzątek wyszło dobrze;)

Wzdłuż tej linii niczyjej znajdowało się mnóstwo domów i jak je teraz nazwać? Strefa wojenna, czy obszar cywilny? Bardzo ważne, ponieważ dosyć dużo razy spotkałem się z tym, że podaje się ostrzał jakiegoś rejonu jako ostrzał celów cywilnych. Tylko, czy to uzasadnione? Jasne, tam żyli ludzie, mieszkali, pracowali, ale kiedy wkracza wojsko to juz nie ma zabawy- trwa wojna. Na ile więc mówiąc o ostrzale np. Oktabryjska mówimy o działaniach wojennych, a na ile atakach w ludność cywilną?

Kiedy się już przebiegliśmy to wyprzedził nas jeden z pocisków mozdzierzowych trafiając w pusty dom jakieś trzysta-pięćset metrów dalej i wkrótce zbiegli się tam okoliczni mieszkańcy. Ratować co się da z dobytku sąsiada- nie wnikam. Tym razem jednak nie doszło do pożaru. Zastanawiające jednak jest, że ci ludzie wybiegli z domów prosto tam, gdzie trwa ostrzał- my mamy taką pracę, ale oni? Zobojętnienie na wybuchy i świsty pocisków może wiele kosztować.
Wtedy to był chaotyczny ostrzał, na zasadzie, aby nie dać spokoju drugiej stronie,a że tam jeszcze kilkunastu ludzi zostało? Wojna.
W drodze do samochodu, tym razem pozostawionego w miarę bezpiecznie daleko, natrafiliśmy na dom, który jeszcze dogasał po takim ostrzale. Właściciel budynku zebrał kilka odłamków na pamiatkę, bo co mu zostało?

Według ostrożnych szacunków organizacji międzynarodowych od początku konfliktu zgineło ponad 6000 cywilów.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>