z18143594Q,ukrainski-batalion--Tornado-

Jak podała naczelna ukraińska prokuratura wojskowa- zostało zatrzymanych osiem osób, w tym dowódca, z batalionu „Tornado”. Osoby te, jak i pozostali niezatrzymani jeszcze żołnierze ukraińskiego batalionu „Tornado”, dopuściły się licznych poważnych przestępstw, w tym gwałtów (łącznie 127 gwałtów), morderstw (115 morderstw) oraz licznych innych przestępstw polegających na nielegalnym więzieniu cywilów, stosowania tortur, kradzieży i korupcji.

Batalion „Tornado” wchodzi w skład jednostek specjalnych MSW Ukrainy działających w rejonie frontu ługańskiego, a jego dowódcą jest porucznik milicji Rusłan Oniszczenko, który osobiście namawiał swoich podwładnych do popełniania różnych poważnych przestępstw, w tym polegających na bezprawnym więzieniu cywilów oraz ich torturowaniu.

Prokurator ukraińskiej prokuratury wojskowej Anatolij Matios oświadczył, że służby śledcze zebrały wystarczającą liczbę dowodów, zeznań świadków i wyników obdukcji lekarskich, pozwalających na pociągnięcie do odpowiedzialności podejrzanych o dokonanie przestępstw członków batalionu „Tornado”.

Jednocześnie prokurator Anatolij Matios zaapelował do ministra MSW Arsena Awakowa o rozbrojenie pozostałych członków batalionu „Tornado” przebywających obecnie w strefie walk. Sytuacja jest o tyle poważna, że batalion ten liczący 170 ludzi, posiada na swoim wyposażeniu również broń ciężką i rozbrojenie go przy pomocy normalnych oddziałów milicji nie jest możliwe.

Nasze media przemilczając jak zwykle informacje istotne podały tylko, że w strefie walk w rejonie Ługańska aresztowano dwóch ukraińskich żołnierzy podejrzanych o zamordowanie strzałami w głowę  77-letniej matki i jej 45-letnią córki- mieszkanek Ługańskoje. Zatrzymanymi są 23 i 25-letni szeregowcy, którzy przyznali się do popełnionego morderstwa.

Tak więc podana wyżej przez polskojęzyczne media informacja ma za zadanie przykrycie znacznie poważniejszej sprawy jaką są ujawnione przez ukraińską prokuraturę wojskową zbrodnie batalionu MSW „Tornado”. A na tym nie jest jeszcze koniec prowadzonych obecnie spraw.

AdNovum

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>