Screen Shot 02-15-15 at 08.05 AM 001

Zawieszenia broni nie ma, ale regularnej wojny sprzed kilku dni też nie- ten kto ruszy teraz z (kontr)atakiem zostanie oskarżony o złamanie II Porozumienia. W teorii.
Obie strony oskarżają się od północy o zerwanie układu. Faktem jest, że w środku nocy w Doniecku rozlegały się serie wybuchów.Nikt się nie przyzna, że pierwszy otworzył ogień, bo zasadniczo nikt go tak naprawdę nie przerwał- w tym wojennym chaosie ciężko jest odróżnić gdzie kończy się “odpowiedz”, a zaczyna atak.

Siły zbrojne Jarosza i Semenczuka ogłosiły, że żadnego pokoju nie uznają, więc komu Poroszenko mydli oczy? Odpowiada za działania tych grup ponieważ stanowią one (formalnie, bądz nie) część ukraińskiej armii- jeżeli nie chcą słuchać to przecież ich kodeks prawny ma szerokie zastosowanie w tej dziedzinie.
Tylko może właśnie prawosęki robią to co do nich należy? Kijowski włodarz jednym tchem mówił o planach pokojowych grożąc zwołaniem Rady Europy, a równorzędnie już snuł plany dostaw zachodniej broni. Po północy mówił o wstrzymaniu ognia i przebicia sięz okrążenia pod Debalcewem.
Swoją drogą jeszcze wieczorem utrzymywał, że żadnego kotła nie ma- po co się więc przebijać? Kompleks lotniska- wmawiać,wmawiać,aż ktoś uwierzy.
W tej sytuacji administracja oligarchicznej władzy może iść na żebry, brudną robotę odwalą niewygodne nacjonały-jeżeli sprowokują powstańców do walki to świetnie,bo się oskarży “separatystów” o nieposzanowanie porozumienia.Jeżeli nie to się wszystko zwali na banderowców, jedyną siłę na Ukrainie zagrażającą władzom kijowskim.
Ja nawet tych wszystkich prawosęków rozumiem, im naprawdę zależy na Ukrainie, którą przegrywają z każdym miesiącem i już jej nie odzyskają-poszli złą drogą,ale też nigdy im wyboru nie dano.Zostali wpędzeni w wir Majdanu i ten wir pochłonął i ich i Ukrainę.
Najbliższe dni zapewne przyniosą z sobą narastanie starć- w skali 1/10 jesteśmy gdzieś na 2,może 3 i to będzie rosnąć.

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>