indeks

Podczas czwartkowej konferencji szef Donieckiej Republiki Aleksander Zacharczenko przedstawił swoją wizję rozwoju DRL w kontekście porozumień mińskich.

„Nie dzielimy się na DRL i „tamte terytoria”, cały obszar dawnego donieckiego obwodu administracyjnego nieuchronnie wejdzie w skład Republiki i zadanie to zostanie osiągnięte na drodze dyplomatycznych i politycznych porozumień. Przygotowujemy już specjalistów do tego, aby objęli zarząd nad odzyskanymi terenami”- stwierdził Zacharczenko dodając, że jest możliwe porozumienie z Ukraina pod warunkiem, że przestanie ona być „Ukropią”, wypłaci Donbasowi kontrybucję za zniszczenia wojenne, oraz spłaci długi mieszkańców.

Zacharczenko nie wyklucza możliwości wejścia DRL w skład Federacji Rosyjskiej, ale nie wcześniej jak po realizacji porozumień mińskich, ponieważ „w przeciwnym razie będzie to oznaczać koniec rozejmu”. Osobiście przypomnę jednak, że wg porozumień mińskich Donbas ma wrócić do Ukrainy i otrzymać „specjalny status”. Dlatego chyba bardziej zasadne w tym momencie byłoby stwierdzenie, że Donbas stanie się częścią Rosji, jeżeli/kiedy nic nie wyjdzie z tychże porozumień? Bądź jest plan zgodnie z którym Donbas będący w Ukrainie, posiadający Sławiansk, Mariupol, etc. śladem Krymu wystąpi do Rosji z prośbą o inkorporację.

„Warto poczekać, uważnie obserwując zmiany na międzynarodowej scenie politycznej i czekać czasu na zdecydowane uderzenie”- oznajmił Zacharczenko po tym jak stwierdził, że realizacja porozumień mińskich zakończy się porażką dyplomatyczną Ukrainy.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>