denews-syzyfowa-praca

” w klatce pozorów umrzesz(…)”
Najpierw jest entuzjazm odkrywania czegoś nowego, ciekawość,poznanie. Pozniej niezauważalne szarości nabierają odcieni, piasek szlifuje krawędzie ostrzy.
Każdy człowiek ma swoje wizje rzeczywistości,wyobrażenia, ponieważ aby rzeczywistość określić trzeba złapać chwilę, poznać ją, zbadać, opisać. Zatrzymać i utrwalić. Tymczasem rzeczywistość wije się dalej i są nowe ulotności, a wszystkich się nie złapie.
I obserwuje się tą swoją chwilunię,pieści, bada, przytula, a obok los wiruje i spostrzegasz, że ładnie zbadałeś swojego przytulaska, ale on się już wywinął, juz są nowe chwile i jeszcze nienazwane i również ich nie złapiesz wszystkich.
To nie jest tak, że byłeś w błędzie- po prostu te maleństwo do badań stało się potworem. Coś je pożarło, a ty nie zauważyłeś.
I wpadasz na pomysł, że musisz złapać tylko kilka robaczków czasu i kiedy spojrzysz na nie z daleka zrozumiesz czym są w istocie. Pojmiesz, że badając dzisiaj i jutro, badasz demony.
I będziesz je badał, bo taka jest twoja natura- podjąć jeszcze jedną walkę ostatnią.I tak za każdym razem.
“w klatce pozorów umrzesz, jeśli nie zbuntujesz się “

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>