gBxdHXS4CR8

Kilka dni temu udałem się na miejskie targowisko w Doniecku w celu sporządzenia materiału z jego codziennej pracy, asortymentu i cen- byłby to idealny materiał porównawczy z dzisiejszą sytuacją. Byłby, ponieważ po  kilku sekundach zrobił się raban po co nagrywam i kim jestem. Jak widać identyfikator prasowy+kamera wideo są zbyt skomplikowanym rebusem, po raz kolejny, dla ludu pracującego Donbasu. Zasadniczo od razu pojawił się telefon na policję i oskarżenia o dywersję. Faktycznie, każdy szpieg-dywersant chodzi z legitymacją prasową i kamerą,tak to jednak jest przy mentalności cały świat przeciwko nam, a my naj.

Portal internetowy “W Makiejewce” opublikował fotografie produktów i ich cen na makiejewskim targowisku, część przedstawiam dzisiaj. Ceny tam są niższe niż w Doniecku i w sieci amstor, podane w rublach. Wczorajsza podwyżka cen zszokowała mieszkańców republiki i ciężko się dziwić kiedy niektóre produkty podrożały o połowę. Jest to skutek nieoficjalnego przejścia obu państwa ludowych na rosyjskie ruble. Nieoficjalnie, ponieważ taka operacja wymagałaby zgody Federacji Rosyjskiej, a ta nieuznaje Noworosji. Toteż handlowcy dostosowali się do rynku rosyjskiego, przy czym wynagrodzenia są na poziomie ukraińskim- czytaj niskim. I jeżeli się to nie zmieni i to szybko to będzie zle.

Rosjanie w Donbasie żyją dzisiaj dwoma kwestiami: wzrostem cen, oraz odwołaniem Purgina i zajęcie jego miejsca przez Puszylina. Zasadniczo coraz częściej już pojawiają się wyrazy wściekłości, że Puszylin poprzez układy w Mińsku zamierza doprowadzić do powrotu Donbasu w granice Ukrainy na prawach autonomii.

Uważam, że to niedorzeczne, jednak jeżeli by do tego doszło to może dojść do sytuacji w której wojsko powstańcze rozpocznie walkę z rządem, oraz siłami ukraińskimi, które by napewno przystapiły do ofensywy. Wtedy ulica także staneła by do walki i dojdzie do masakry.

4tgn0LZTHl4 4TRb4TajFTg -6d14R9Y9zE 7NmnTZg3dxc 8ctAucngNwQ 8dABYS1ibXk 9OIha1affOY ajEcoL-vW2Q AoxPf-tWWKs D_KvYaYj_cI diWL2Vlya7A DN3XdMswksM DW9unn_QgAQ dw65KGyCFNQ E1pQLI7zFjI EjPY6wjFZ4g F5xYE6lF7ik gBxdHXS4CR8 flPOfqUu0Mw th-rUdCNOac rVqUxQ4eJ9o qPD_GjKQZCI Qbsyohx9xOs oxrMbVIcm0E NVuC2x8s2pw nPf_qqPq1-g M20sF7lJCVw LM1Cn1Rdrck LHTDRjpO2sc LgX4fVU-CzE LGijLPwTjc0 kYYiZM3SyXU KHAlzfsbqR8 KEsSpgqUcrQ gBxdHXS4CR8

 

fot. http://vk.com/vmakeevke

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>