żołnierki-0037 (Kopiowanie)

 

Dzisiaj Donbas świętuje już drugi dzień z okazji wyzwolenia spod niemieckiej okupacji. Przyjmuje się, że 8 września jest dniem w którym po 700 dniach okupacji, z węglowego zaplecza ZSRR wyparto wojska niemieckie. W trakcie wojny miało zginąć 250 000 mieszkańców tej krainy, a w samym Doniecku zachować się miały tylko trzy nietknięte budynki.

kadet2-0019 (Kopiowanie) korpus-0012 (Kopiowanie)

malec-0043 (Kopiowanie) nowe pokolenie-0041 (Kopiowanie)

Ten dzień to dla nas wielkie święto, ale z drugiej strony również dzień wielkiego smutku. Nie jest tajemnicą, że nasz kraj był 700 dni pod jarzmem wrogiej okupacji. Przez ten czas tysiące naszych rodaków zostało rozstrzelanych, deportowanych i więzionych. Prawie całe nasze terytorium uległo zniszczeniu. Po walkach w Doniecku tylko trzy domy pozostały nietknięte. Ta ziemia jest przesiąknięta krwią naszych przodków– powiedział Aleksander Zacharczenko podczas uroczystości w stolicy DRL

czołg-0048 (Kopiowanie) dzieci1-0096 (Kopiowanie) dzieci-0092 (Kopiowanie) dziewczynki-0003 (Kopiowanie)
Gdyby w powyższej wypowiedzi dokonać kosmetycznych zmian to z powodzeniem można by te słowa odnieść do Warszawy, bądz też Polski ogólnie. Jednak próżno doszukiwać by się analogii w opisywaniu wydarzeń.

Dlaczego?
Gdyby Polacy żyli na donbaskim stepie to dzisiaj prezydent Zacharczenko w pierwszej kolejności mówił by o błędach radzieckiego dowództwa w 1943, o tym, czy nie dało by się uniknąć wojny oddając Niemcom np. połowę Ukrainy, ponadto szef DRL stwierdziłby,że mowa o wyzwalaniu spod niemieckiej okupacji szkodzi pojednaniu narodów i zasadniczo trzeba mówić o okupacji faszystowskiej.

brawa-0105 (Kopiowanie) młoda r-0050 (Kopiowanie) mr-0088 (Kopiowanie) scena2-0098 (Kopiowanie)
W Donbasie oddaje się hołd ofiarom,pamięta się o poległych, zabitych, wypędzonych, ale ponad wszystko sławi się zwycięstwo jakim było wyparcie wojsk okupacyjnych. Natomiast w Polsce nie ma rocznicy, aby nie dominował defetyzm i mickiewiczowskie pielęgnowanie klęsk i cierpienia.

scena-0091 (Kopiowanie) starż-0038 (Kopiowanie) straz-0066 (Kopiowanie) weterani1-0025 (Kopiowanie)
Uroczystości zgromadziły kilka tysięcy ludzi, którym flagi Donieckiej Republiki Ludowej nie tylko nie przeszkadzały, ale wręcz je trzymali. Nie stały za nimi interwencyjne oddziały NKWD, nie zostali zwiezieni na ten cel przez “okupantów z Rosji”. Mało tego, pojawienie się Zacharczenko na mównicy wywołało aplauz zebranych, a deklamacja młodzieńca o rychłym zwycięstwie “nad Ukrami” wywołała autentyczny zachwyt.

Jednakże łże-media dalej będą wciskać ludziom bajki pod jaką to straszną dyktaturą żyją mieszkańcy i w jakich to katastrofalnych warunkach, cóż- jeśli chodzi o warunki, to czyje rakiety i pociski niszczą Donbas? Korei, czy może Ukrainy? Albo raczej czyje wpływy niszczą i Ukrainę i Donbas?

woroszyłowski-0090 (Kopiowanie) zebrani2-0034 (Kopiowanie) zebrani6-0016 (Kopiowanie) zebrani-0112 (Kopiowanie)
Od tygodnia, pomijając incydenty, faktycznie obowiązuje zawieszenie broni i powiem to samo co mówiłem nie raz- dlaczego jeszcze Donbas istnieje? Skoro Ukraińska armia przyszła tutaj kwiatki sadzić i śnieg podgrzewać, a wojska “terrorystów” w których to podobno nie ma nikogo miejscowego, każdego dnia chyba dla sportu ostrzeliwują Donieck, Gorłówkę, Ługańsk, Dokuczajewsk (…) to przecież powinno być oczywiste, że ten ostrzał trwa dalej od tygodnia- wszak zawieszenie obowiązuje tylko wobec Ukrainy i DRL/ŁRL? Pózniej będą gorzkie żale , kiedy TVN znowu sobie sam podpali wozy transmisyjne.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>