Ukraińscy jeńcy opowiedzieli do kamery jak się dostali do niewoli.

Dostali polecenie zabrania ciał z nowego terminalu, jednak kiedy się już zbliżali do zabudowań to zmieniono im rozkazy, wtedy dowiedzieli się, że jednak terminal wcale nie jest w ich rękach- wprost przeciwnie, są tam linie obrony powstańców, które mają zdobyć.

jency

Po kilku godzinach doradca prezydenta Poroszenki oświadczy, że masakra tego oddziału to wina mgły, ponieważ w takiej mgle żołnierz robi się niespokojny i rozstrojony. Słabe te „cyborgi” skoro byle mgła je rozbraja. Natomiast ani słowa o tym po co kazano „cyborgom” zajmować lotnisko przez nich podobno zajęte. Tak jak nie wiadomo po co niedawno „odbili” je skoro podobno go nie stracili.

Również Motorola ogłoszony przez „pewne źródła” martwym wygląda jednak na całkiem zdrowego.

giwi i motor

Może należy potraktować teraz tych jeńców torturami i poderżnąć im gardła na koniec? Nagra się na wideo, jak będzie szum to się powie, że to ukraiński generał, który przed śmiercią proponował milion dolarów za swoje uwolnienie. O co chodzi? Drastycznie? Nieludzko? Wszystkie media na świecie będą krzyczeć oburzone? Przed bodajże dwoma dniami dokładnie taki los spotkał trzech donieckich jeńców i świat się słowem nie zainteresował.

kUSkzc7LAw

Zainteresował się jednak ostrzelanym szpitalem nr 3. Oczywiście artykuły w polskich sieciówkach składały się z informacji, że „separatyści oskarżają wojska ukraińskie” i naturalnie wiązanka jacy to źli są ci separatyści-terroryści. Otóż szpital nr 3 znajduje się w centrum Doniecka, w rejonie Kalinińskim. Natomiast szpital Wiśniewskiego także- na ulicy Panfiłowa. Ostrzelanie tych dzielnic przez powstańców mija się z celem ponieważ linie ukraińskie znajdują się dalekoooo. Tak ciężko, więc stwierdzić czyje pociski zniszczyły te placówki?

szpital

Raczej bardzo ciężko, odwrotnie do nawoływania, aby Polska wzięła udział w wojnie po stronie ukraińskiej. Nawoływanie pana Bujaka na antenie RMF FM , do agresji z udziałem polskiej armii nie wzbudza zdaje się u prokuratorów stosownych odruchów. Natomiast praca w donieckich mediach już jak najbardziej. Korzystając z okazji chciałem przypomnieć, że punkt werbunkowy do armii noworosyjskiej znajduje się przy ulicy Czeljuskincjewa 293 w Doniecku. Zresztą każdy żołnierz wskaże drogę do „Wojenkomatu”.

 

Tymczasem trwa natarcie powstańców na Awdiejewkę, Szczastję, Piaski i Opytnoje, a armia ukraińska próbuje uderzeń na stolicę od zachodniej części miasta. Oczywiście dowiemy się, że w Piaski zła armia separatystów ostrzeliwuje miasto całkowicie zajęte przez ATO w którym nie ma już mieszkańców, ta zła armia bezczelnie używa czołgów, a nawet jeden pocisk trafił wojskowy samochód ATO! Cóż za łamaniem praw ukraińskiego żołnierza, gdzie jest OBWE? Większość poprzedniego tygodnia Donieck i Gorłówka znajdowały się pod huraganowym ogniem ukraińskiej artylerii i gradów i nikt się nawet nad tym nie zająknął. Dochodził do kilkudziesięciu zniszczeń na dzień i co? I nic. Zachód problemu nie widzi.

 

Teraz sytuacja w mieście jest lepsza, ponieważ zmartwieniem artylerii ukraińskiej w Piaskach i Awdiejewce jest jej własne przetrwanie ofensywy, moździerze z lotniska już nie nadlatują, a grupę dywersantów w samym mieście dzisiaj(wczoraj?) zlikwidowano po tym jak ich pocisk uderzył w pobliże przystanku autobusowego zabijając starszego pana. Człowiek ów miał 63 lata i bez wątpienia był „terrorystą”.

 

W trosce jednak o ukraińską gospodarkę, rząd polski przekaże wschodnim sąsiadom 100 milionów euro(?) kredytów, dzięki którym Ukraina zmodernizuje swoje elektrownie, aby te mogły używać polskiego węgla i naturalnie polscy górnicy się ucieszą. Drobny problem w tym, że kopalnie z węglem takiego typu są również na Ukrainie i to te kopalnie skorzystają na modernizacji, natomiast polskim górnikom powie się, że w takim razie nie ma rynku zbytu i kopalnie jednak zamykamy. Sorry, taki klimat mamy.

Jednak Ukraińskiemu rządowi nowych oligarchów trzeba pomóc, ponieważ bronią całej Europy. Faktycznie zamiarem „separatystów” z Donbasu nie jest oddzielnie się od Ukrainy tylko najazd na Europę. Wydało się.

Hitler też mówił, że broni Europy

 

 

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>