natarcie7 (1 of 1) (Kopiowanie)

Pobudka o piątej rano, skrzypiące nienaciągnięte sprężyny łózek dają znak pobudki. W budynku zajmowanym przez żołnierzy Rusiczy jest ciepło, bardzo ciepło- wielkie podziękowania dla sąsiadów, którzy podarowują węgiel. Szybka rozpuszczalna kawa, póki co trzeba się cieszyć z luksusu czajnika elektrycznego-kiedy ruszy front, a zapewne ruszy niedługo, elektronika pozostanie wspomnieniem. Udajemy się do koszar na śniadanie. Kasza i chleb z pasztetem, nie ma marudzenia- mama jedzonka nie zrobi. Za to dziewczyny z kuchni się usmiechną i od razu chce się… co my to właściwie dzisiaj będziemy robić…?

śniadanie (1 of 1) (Kopiowanie)

Zbiorka grup, szybka odprawa i zadania: pobrać amunicję i do swoich BMP. Kilkanaście minut pózniej kolumna kilkunastu wozów udaje się w pobliże ATO-wskich linii. Jadąc na wozie bojowym, trzeba się trzymać,: linki, kolegi, koleżanki, lufy- czegokolwiek, jeden podskok wozu i możesz wypaść, gorzej jak znajdziesz się wtedy na trasie wozu jadącego z tyłu. Będzie bolało, ale ostatni raz i niedługo.

pozdrowienia (1 of 1) (Kopiowanie)

Przy okazji wrzucam kilka widoczków:

Kamieniołom (1 of 1) (Kopiowanie)  Kamieniołom1 (1 of 1) (Kopiowanie) Kamieniołom2 (1 of 1) (Kopiowanie)  Pogranicze (1 of 1) (Kopiowanie)

Na miejscu oczekiwanie na dalsze rozkazy, w międzyczasie rozpalamy ogniska. Poranek jest ciepły, ale człowiek siedząc w miejscu wychładza się. Pózniej na ogniu podgrzeje się konserwy. Żołnierze korzystają z chwili: śpij kiedy możesz spać, jedz kiedy masz co jeść, odpoczywaj- potrzeba ci wiele sił. Siły ATO kilka kilometrow od nas.

śniadaniee (1 of 1) (Kopiowanie)

Przychodzą rozkazy. Rozpocząć uderzenie przy użyciu BMP (wóz bojowy piechoty), kilka f

Powrót (1 of 1) (Kopiowanie)  natarcie4 (1 of 1) (Kopiowanie) natarcie3 (1 of 1) (Kopiowanie)  Panzer Batalion (1 of 1) (Kopiowanie)

Wozy zachowują odstępy manewrowe,  w razie trafienia pojazdu przed sobą trzeba szybko go wyminąć. O ile w trakcie jazdy po asfalcie i bocznych drogach trzeba było się trzymać, o tyle teraz trzeba zaciskać dłonie do białości- pędzący BMP to wściekłe rodeo, tylko upadek kończy się śmiercią.

natarcie1 (1 of 1) (Kopiowanie)  natarcie5 (1 of 1) (Kopiowanie)

 

Kilkadziesiąt metrów przed pozycjami wroga pojazdy zwalniają na tyle, aby załoga mogła zeskoczyć z pojazdów pod osłoną ognia prowadzonego z BMP. Formowanie szyku w biegu, co druga załoga pozostaje w tyle i prowadzi ogień osłaniając jednocześnie ekipy z przodu, które mają czas na zajęcie kolejnych pozycji.

natarcie7 (1 of 1) (Kopiowanie)  natarcie2 (1 of 1) (Kopiowanie) Liwoniec2 (1 of 1) (Kopiowanie)  piechota (1 of 1) (Kopiowanie)

 

W ten sposób pozycje przeciwnika są pod ciągłym ostrzałem. Jednak na wojnie nie można przewidzieć wiele,  amunicja się kończy, a druga strona też potrafi odpowiadać ogniem.

zwatpienie (1 of 1) (Kopiowanie) trafienie (1 of 1) (Kopiowanie)

 

Powyższe zdjęcia pochodzą z ćwiczeń w których udział wzieła Grupa Dywersyjno-Szturmowa Rusicz

Niemiec (1 of 1) (Kopiowanie) Natarcie (1 of 1) (Kopiowanie) Liwoniec (1 of 1) (Kopiowanie) andrij2 (1 of 1) (Kopiowanie)

Niemiec w natarciu (1 of 1) (Kopiowanie) strzelec (1 of 1) (Kopiowanie)

 

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>