10522440_1528312367433874_2778238748376791036_n

Tomasz Maciejczuk chciał błysnąć swoją anty-nazistowską postawą publikując informację, że z nieistniejącym już Ajdarem bratał się oddział nawiązujący do oddziałów Waffen SS Oskara Dirlewangera. Czyli coś o czym wiadomo od dawna.Oburzenie Maciejczuka spotkało się z ostrą krytyką jego własnych sojuszników(?). Nagle gwiazda straciła blask.Pojawiły się zarzuty o to, że nie rozliczył się z Fundacją Wolność i Demokracja, że przedstawia zaledwie domysły odnośnie Dirlewangerowców nie poparte żadnymi dowodami, pojawiły się także głosy, że jego pomoc dla żołnierzy ukraińskich jest mocno przereklamowana, a on sam tylko próbuje się promować.

Screen Shot 03-04-15 at 04.18 PM Screen Shot 03-04-15 at 04.22 PMScreen Shot 03-04-15 at 12.01 PM
O wiele dalej poszły jednak środowiska ukraińskie związane z samym Ajdarem. Nazwały one (jeszcze do wczoraj) “patriotę Ukrainy” ruskim psem.Widać jak niewiele trzeba, aby na Ukrainie zasłużyć sobie na te miano.

Screen Shot 03-04-15 at 12.28 PMScreen Shot 03-04-15 at 12.31 PM 001
A teraz to co pominięte: atak na Tomasza poszedł za stwierdzenie o nazistowskim oddziale i o to wszelkie jego zasługi dla Ukrainy idą w zapomnienie. Dlaczego? Ujawnił to co miało pozostać domeną “ruskich agentów”. Naziści, międzynarodówka nazistowska, w szeregach ATO jest wszystkim dobrze znana tylko przeważnie mówiąo niej przeciwnicy tejże formacji. Kijów tuszuje ten fakt ukrywając się za wiecznie powtarzaną mantrą “Putin,Putin”. I tak miało pozostać, tymczasem Maciejczuk zrobił wyrwę w myśleniu o Ukrainie i nie pierwszy raz.

Screen Shot 03-04-15 at 04.18 PM 001
Ukraina nie zamierza rezygnować z “dziedzictwa” UPA, SS-Gazllizien, a Rzez Wołyńską coraz częściej zaczyna się traktować jako czyn konieczny, oczywisty. Jak to słusznie zauważył Piotr Ryczek, dla Ukraińców Polacy nie są już realnym zagrożeniem ponieważ Polaków na Ukrainie wycięto w pień.Teraz broń skierowali przeciwko Rosjanom. Tylko ten spadek pobanderowski jest starannie tuszowany,maskowany, inaczej mogą się skończyć kredyty z UE. Jeszcze w porządku, kiedy atakuje Rosja i powstańcy, bo Polska TV z automatu powie, że to nie prawda. Tylko co zrobić jeżeli wychyla się przed szereg ktoś z “wewnątrz”?
Jego ogromna sympatia dla Prawego Sektora doprowadziła go do śmiałej krytyki władz kijowskich, “najlepszego z najlepszych przyjaciół” towarzystwa z Wiejskiej. Na Ukrainie podział Poroszenko-Jarosz się polaryzuje, atakując nazistów naraża się prawo-sękom, wśród których wielbicieli SS raczej nie brakuje- czy to, aby zdrowe?

Generalnie chłopak zrobił dobrze, niech więcej ludzi przejrzy jaką to Ukrainę prawdziwą lansuje się w mediach każdego dnia.
Ps. Maciejczuk oburza się na wsparcie Noworosji przez Obóz Wielkiej Polski. Moralność “na złość mamie zajdę w ciążę”. Tymczasem swego czasu sam kreował się na wspólorganizatora słowiańskiego obozu- przy czym OWP nie było zainteresowane współpracą z samym Maciejczukiem. Na złość Ukrainie zawiozę Ukrom kalesony?

Screen Shot 03-04-15 at 12.29 PM

Wasze komentarze

 1. Tomasz Lipski

  doskonałe podsumowanie fałszu w polskich i ukraińskich mediach, mówiąc po leninowsku rewolucja zaczęła zżerać własne dzieci – polecam materiał!

 2. Czy to uczciwość ? Na poziomie lokalnym widziałem już takie zaskakujące zmiany poglądów dotyczące wojny domowej na Ukrainie i tak do końca nie są dla mnie przynajmniej jasne przyczyny tych wolt … Miejmy nadzieję, że podobna sytuacja pojawia się w związku z osobą Tomasza Maciejczuka, który sie tak ostro wypromował dzieki mediom społecznościowym, to ludziom przynajmniej bardziej otworzą sie oczy ….

  • Panie Grzegorzu.
   Pisze Pan o zmianie jako o “wolcie”, co sugeruje coś złego. Niekoniecznie tak być musi. Zmiany poglądów są czymś naturalnym, wszak polskie przysłowie mówi “że tylko krowa nie zmienia poglądów”. Jeżeli ktoś pod wpływem informacji zaczyna patrzeć inaczej to chyba trudno doszukiwać się złych intencji?
   Też zmieniłem swoje spojrzenie i był to dłuższy proces. Najbardziej podziałała na mnie rozmowa z osobą, która musiała uciec z Doniecka, wcześniej znałem tylko przekaz z Zachodniej Ukrainy. Zaczęły mi się pomału otwierać oczy. Zacząłem szukać informacji, trafiłem tutaj, znalazłem inne strony i zacząłem się zastanawiać. Dzisiaj nie patrzę tak, jak kilka miesięcy temu. Czymś, co też dało mi do myślenia był wpis Pana Dawida o schronisku dla psów w Doniecku. Zobaczyłem pokłady człowieczeństwa w strasznej rzeczywistości. Zobaczyłem też zniszczone domy, a w nich babuszki, takie same jakie mógłbym zobaczyć w rodzinnych stronach. Zobaczyłem, że polskie media odczłowieczją mieszkńców Donbasu, a taka postawa nie jest do przyjęcia dla chrześcijanina. I tak to wszystko zmieniło moją optykę, chociaż całym sercem byłem za protestującymi gdy zaczynał się Majdan, nawet wspomagałem w miarę możliwości. Teraz widzę, że Ukraińcy zostali oszukani i wplątani w bratobójczą wojnę. Najbardziej boli, że my jako zwykli ludzie nic nie możemy zrobić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>