Screen Shot 03-09-16 at 08.38 AM

W ostatnich dniach nasiliły się ukraińskie ataki na punkt kontrolny w rejonie Jasinowatej, na głównej drodze łączącej Donieck z Gorłówką. Według naszych informacji wojska tzw. Operacji Antyterrorystycznej przeprowadziły natarcie z pobliskiej Awdiejewki i zajęły nieistniejące już centrum handlowe znajdujące się kilkaset metrów od punktu kontrolnego, tuż przy drodze. Ponadto obecność wojsk przeciwnika odnotowano w Wasiliewce- wiosce znajdującej się na północ od Jasinowatej.

Przecięcie głównej drogi znacznie utrudniłoby komunikację pomiędzy Donieckiem, a Gorłowką zmuszając transport cywilny do uciążliwych objazdów, ponadto wojska ATO zajęłyby bardzo dogodne pozycje do okrążenia Doniecka i ostrzału Makiejewki. Z kolei ich obecność w rejonie Wasiliewki nie stanowi na chwilę obecną większego zagrożenia- znajdują się na terenach zamieszkałych przez ludność cywilną, co uniemożliwia przeprowadzenie ostrzału wypierającego przeciwnika,jednocześnie ich dalszy atak mógłby być wykorzystany przez siły donbaskie- ukształtowanie terenu sprzyja utworzeniu małego kotła likwidacyjnego,o ile ukraiński atak nie wyszedłby równocześnie ze strony jasinowackiego (pierwszego) blokpostu- wtedy to ATO mogłoby okrążyć siły głównie Batalionu Wostok rozmieszczone w tym rejonie.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>