DSC_6582

Turczynow ogłosił najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego w Charkowie.
Jest to odpowiedz na niedzielną eksplozję w tym mieście. Rozszerzenie strefy ATO oznacza, że ukraińskie siły zbrojne przystępują do okupacji zbrojnej kolejnego miasta (jeszcze) swojego terytorium, natomiast SBU nasili prześladowania osób podejrzewanych o niepałanie miłosćią względem nowych władz ukraińskich. Odessa już dzisiaj wygląda jakby się przygotowywała na oblężenie- aczkolwiek karabiny są wycelowane w rosyjsko-języczną ludność, której nie spacyfikowało palenie ludzi żywcem.
Ponadto Turczynow ogłosił z całą pewnością, że rozbito grupę terrorystyczną odpowiedzialną za zamach. Skonfiskowano przy tym granatniki i materiały wybuchowe. Zdaniem SBU ( to ta firma na której budynku powiewa flaga USA) czterech terrorystów było szkolonych w Biełgorodzie (Federacja Rosyjska). Cóż za świetna praca wymiaru bezpieki, niemalże dorównuje polskim służbom specjalizującym się we wpadaniu blogerrom do domu nad ranem za krytykowanie jaśnie panującego pana prezydenta. Otóż dzielne SBU tropiło terrorystów tropiło i wytropić nie mogło, a po zamachu nagle wpadły w ich ręce adresy,granatniki,życiorysy, numery butów i zapasowa bielizna- ach ci śledczy niezrównani.
Nieco dalej na zachód z kolei przywitano okrzykami uwielbienia naczelnego oligarchę Ukrainy- JE Petra Poroszenkę. Coś w stylu “hańba”,”zdrajca”-ot fantazja taka w narodzie. Myśleli, że można sobie posłać wojska, żeby wybiły/wypędziły kilka milionów ludzi, a oni posłusznie staną pod murem. Tymczasem stało się całkiem inaczej- ludzie złapali za broń (pragnę tutaj podziekować w imieniu Pospolitego Ruszenia za notorycznie pozostawiany sprzęt wojenny przez notorycznie uciekającą armię ukraińską) i zadają najezdzcom klęskę za klęską.
No tak, okrzyki dotyczyły jeszcze jednego: “niebiańskiej sotni”,ludzi naiwnie wierzących w wiatr pomarańczowych, niebieskich, tęczowych zmian- zabitych dla użyznienia celu,przez strzelców wysłanych przez motorniczych majdanu. Oligarchowie obiecali nadać im status “bohaterów Ukrainy”, co objełoby rodziny specjalnymi statusami,ale…jakoś przez rok czasu nie było. Podobno ustawa nagle się podpisała,kiedy zrobiło się gorąco. Dało się? Poczekajmy, aż ruszą wypłaty….
Słyszałem, że to Putin wysłał na Majdan snajperów, aby pomogli obalić prezydenta, który z Rosją współpracował. Śmiech na sali, ale tak to już jest na lini Wiejska-Kijów, że za wszystko winny Putin.
Gorąco robi się na Ukrainie,oj gorąco- jeszcze troche i prawoseki podniosą rękę, aby dokończyć Majdan.

I oto właśnie wszystkim chodzi.

Wasze komentarze

  1. Tomasz Lipski

    Czysta prawda. W otumanieniu propagandowym większość społeczeństwa przyjmuje za coś normalnego, kiedy bandyta z zakrwawionym nożem w ręku woła łapać łobuza! Ludzie uwierzyli nawet nie patrząc na mapę, że zniszczony Donbas to sprawka separatystów. To pierwsze symptomy reformy edukacji i hodowania bezmózgowej masy wyborczej. Pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>