BtF52aKyGPc

Angela Merkel stwierdziła, że liczy na to, ze wymiana Sawczenko na dwóch obywateli rosyjskich skazanych na Ukrainie za szpiegostwo, nada nową dynamikę w kwestiach humanitarnych i wymiany jeńców wojennych. Zdaniem Johna Kerrego ta wymiana była ważnym elementem porozumień mińskich. Z kolei Mark Toner oświadczył, ze byłoby dobrze gdyby Sawczenko udała się na zasłużony odpoczynek. Od siebie dodam, że zasłużony odpoczynek po 8 miesięcznej głodówce, po której wygląda jak wrak człowieka [sarkazm]- a przy okazji, jak tam głodówka Boniego i reszty euro(p)osłów, którzy mieli ją podjąć dawno temu na znak solidarności?

Tymczasem sama „zainteresowana” zdaje się mieć inne plany. Na kijowskim lotnisku wykrzyczała (kręcąc się w kółko) dziennikarzom, że za Ukrainę gotowa jest oddać życie w walce. Poroszenko, który osobiście pofatygował się po nią do Rostowa nad Donem, stwierdził, że w podobny sposób odzyska Krym i Donbas. Czyli jak? Wymienia za polski Lwów?

A tymczasem Jewgienij Jerofiejew i Aleksander Aleksandrow, bo tak nazywają się Rosjanie wymienieni za Sawczenko, a w przytłaczającej większości nazywani w polskich mediach rosyjskimi agentami, na lotnisku Wnukowo spotkali się ze swoimi rodzinami. I tutaj już bez szumu, krzyku i płaczu. Putina ostro się krytykuje za tę operację. „Teraz wszyscy wiedzą, ze można bezkarnie zabijać Rosjan”- i z takim komentarzem się spotkałem. A dlaczego nie „teraz wszyscy Rosjanie wiedzą, że Rosja o nich nie zapomni”? Odesłano do Kijowa „politycznego męczennika” o którego ciągle by wrzeszczał Zachód, nie widzący dziesiątek takich przypadków po stronie ukraińskiej, gdzie dziennikarze siedzą bez wyroków w sądach. Natomiast z Kijowa odebrano dwóch swoich- czy byli agentami GRU i czy się „zgubili”? Ciężko sądzić. Teraz przed Sawczenko dwie drogi- albo wkrótce zniknie z ekranów pojawiając się czasami w roli komentatora, albo będzie dolewać oliwy do ukraińskiego kotła. I ciężko nie odnieść wrażenia, ze w obu przypadkach Kreml wygrywa.

Wracając do Poroszenki- w jakiś analogiczny sposób odzyska Krym, oraz Donbas. Tak więc poprzedniej nocy 25-letnia mieszkanka Dokuczajewska została zraniona przez ukraińskie moździerze. Panie Kerry, wycofanie moździerzy poza linię strefy neutralnej nie było aby częścią mińskich porozumień?

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>