SAzachód

Po jednodniowym uspokojeniu sytuacji w Donbasie, w nocy znowu rozpoczęły się działania zaczepne prowadzone w strefie przyfrontowej.
Jak poinformowała Doniecka Agencja Informacyjna, wczoraj w nocy około godziny 22.40 ukraińskie wojska przeprowadziły ostrzał terenów w rejonie Staromichajłówki, używając pojazdów bojowych piechoty, granatników, oraz broni lekkiej.

Screen Shot 12-12-15 at 11.01 AM
Ostrzał był prowadzony z Krasnogorówki. Są to zachodnie obrzeża Doniecka, o której w rejonie Marinki toczyły się już zacięte walki wiosną. Wtedy armia DRL rozbiła atakujące siły kijowskie, zajęła cześć Marinki, po czym wycofała się na swoje pozycje obronne. Ponosząc duże straty powstrzymano natarcie ukraińskie poprzedzone kilkudniowym ciężkim ostrzałem zachodnich dzielnic stolicy,zniszczono techniką wojskowa, której podobnie jak teraz, rzekomo tam nie było.
Nieco wcześniej, około godziny 20.30 ukraińskie wojska rozpoczęły ostrzał wsi Spartakus położonej na północ od Doniecka.

Screen Shot 12-12-15 at 11.01 AM 001
Poniżej nagranie wideo z dnia 08.12.2015 przedstawiające sytuację pomiędzy zajętymi przez Ukraińców Piaskami, a powstańczym Żabiczewo, na którym dokładnie widać z której strony jest prowadzony ogień. Wystarczyła jedna kamera, aby pokazać to z czego zauważeniem ma takie problemy np. OBWE, o mediach nie wspominając.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>