37lGM1biu_0

Na linii frontu wojny o Donbas można natknąć się na Panterę (Baghira), urocżą dziewczynę z Serbii. Jednak spotkanie z nią może nie być już tak urocze, ponieważ Pantera jest strzelcem wyborowym walczącym w szeregach armii Donieckiej Republiki Ludowej.

79bWiwhQ8hg
Przyjechała na wojnę tak jak wielu ochotników: aby pomóc. Miała dosyć wiecznego zakłamania w zachodnich mediach- wiedziała, że zle się dzieje i postanowiła pomóc.

37lGM1biu_0
Odbyła długą podróż przez Ukrainę i Rosję, w tej pierwszej była długo przetrzymywana na granicy. Pomimo posiadania wszystkich właściwych dokumentów, ukraińska straż graniczna próbowała utrudnić jej wjazd do kraju- wiedzą dobrze, że wielu Serbów popiera Donbas i Rosję.

dasa6 (1 of 1) dasa7 (1 of 1)
Panterą, Draganem, Bojanem i wieloma innymi Serbami walczącymi tutaj kieruje wdzięczność dla Rosjan za wielowiekowe wsparcie udzielane im ojczyżnie.

dasa3 (1 of 1)
– Bez Rosji nie było by Serbii i nie będzie (…) jest bardzo silna więz pomiędzy naszymi narodami, nie potrafię nawet wyrazić, jak silna jest to więz. Kiedy Putin przybył do naszego kraju to ludzie witali go jak swojego przywódcę, tak czujemy- mówi Pantera dla rosyjskiej Federalnej Agencji Informacyjnej.
Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że jest to wyjazd w jedną stronę. Władze i media w Jej kraju okrzkneły ją terrorystką i przestępczynią. Szkoda jej rodziców, którzy się stale niepokoją o nią i jej brata,który również walczy w armii DRL. Jednak zdecydowała się walczyć w myśl zasady,że bierność do niczego nie prowadzi.
-jeżeli Serbia wejdzie do NATO to mogą tutaj walczyć nasze wojska po stronie Ukrainy,cóż… wtedy wywieszę serbską flagę- niech strzelają.

dasa5 (1 of 1)
Zdaniem Pantery, wojna w Donbasie to bratobójcza wojna pomiędzy prawosławnymi Słowianami.Wojna wywołana przez Amerykę , aby poróżnić bratnie narody. Nie chce zwycięstwa- chce pokoju, aby brat przestał zabijać brata.

11121319_1463705800589915_1065147594_n
Ochotników walczących tutaj nazywa się najemnikami, czy słusznie? Pantera otrzymała żołd za kilka zaległych miesięcy w wysokości 7 tysięcy hrywien.Który najemnik będzie walczył za takie pieniądze. Ludziom na zachodzie ciężko pojąć, że można coś robić dla idei, z patriotyzmu, więzi, a nie za pieniądze-obłędny tok myślenia o kasie.
Snajperka podkreśla, że przyjechała do Donbasu walczyć za Rosjan, za Rosję i miejsce tego obszaru jest właśnie tam, a nie w dwóch republikach.
Nie chce rozmawiać o Kosowie,to trudny bolesny temat,ale wierzy, że z pomocą Rosji ta ziemia jeszcze wróci do Serbii.

W oparciu o: FAN , oraz własne spotkania z Panterą

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>