IMG_7516

Dzisiaj w Donieckiej Republice Ludowej obchodzon ouroczyście rocznicę powstania młodego państwa. Główną ulicą stolicy przeszły delegacje przedstawicieli miast DRL, oraz wielu grup zawodowych:górników, hutników, lekarzy, nauczycieli, wojskowych.
Po defiladzie głos zabrali główni politycy Republiki.

IZ2GetlNufw IMG_7523 IMG_7522 IMG_7516
Prezydent Aleksander Zacharczenko:
– Rok temu wszyscy powiedzieliśmy “NIE!” faszyzmowi. Dokładnie rok temu głosowaliśmy na rzecz wolności i niezawisłości, na rzecz świetlanej przyszłości dla naszych dzieci. Brawo! Jednak kijowska junta rzuciła przeciwko nam swoją armię. Musieliśmy więc złapać za broń, musieliśmy raz jeszcze podnieść sztandar naszych dziadków, ojców i raz jeszcze odeprzeć wroga. Przez ten czas zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy w stanie zbudować niezależny kraj, że jesteśmy w stanie zadbać o naszych obywateli, zapewnić naszym dzieciom przyszłość. I dziś mówimy z całą pewnością: Doniecka Republika jest i będzie! I dla nas, dla naszych dzieci, wnuków, prawnuków!

IMG_7513 IMG_7508 IMG_7498-1 IMG_7488-1
Przewodniczący Rady Ludowej DRL Andrij Purgin:
– 11 maja w naszej Republice odbyło się referendum. To był naprawdę wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. To był akt obywatelski, a nie wojskowy . Jestem pewien, że nigdy nie zapomnę tego dnia. Miniony rok pokazał, że jesteśmy jako społeczeńtwo, tworzyć własne państwo i nie zawrócimy z tej drogi.
Wiceprzewodniczący Rady Ludowej DRL Dennis Puszylin

IMG_7487-1 IMG_7486-1 IMG_7483 IMG_7481

– Miniony rok był trudny. Przyniósł wiele wydarzeń: i krwawych i radosnych. Jednak pomimo wszystko, przetrwaliśmy. Nauczyliśmy się zarządzać sobą, nauczyliśmy się cieszyć tym, czego nie zauważaliśmy wcześniej. Nie uginać się pod presją , zjednoczeni razem w zgodzie, broniliśmy naszego kraju, który teraz możemy przekazać naszym dzieciom. Jest przed nami jeszcze wiele trudnych latach. Ale razem się uda!

IMG_7470 IMG_7463-1 IMG_7456-1

Tekst i zdjęcia: Jewgeniia Martyniuk, dziennikarz makeyevka.ru, działacz społeczny

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>