ATO6

Niedawno mineła rocznica rozpoczęcia tzw. operacji antyterrorystycznej. Jest to odpowiedz rządu powołanego w wyniku zamachu stanu, na wolę samostanowienia przez mieszkańców nie tylko Donbasu.

Dotychczas wojna pochłoneła 7 tysięcy istnień z czego ogromną większość stanowią cywile.

W ostatnich dniach także spadły pociski na Gorłówkę. Ludzie giną we własnych domach,także jedno dziecko. Inni ciężko ranni trafiają do szpitala, kiedy dojdą do siebie to dotrze do nich, że tata i siostrzyczka już nie żyją. OBWE potwierdza, że ostrzał miał miejsce z terenu kontrolowanego przez ATO. I co? Sankcje? Siły pokojowe?

Nie. Wraca mantra: separatyści ostrzelali/ cisza/ separatyści okupujący Donieck.

7000 takich separatystów wyszło na ulice stolicy oddać hołd ofiarom bombardowań. W Makiejewce 4000.

miting4 (1 of 1) (Kopiowanie) miting7 (1 of 1) (Kopiowanie) miting3 (1 of 1) (Kopiowanie) miting2 (1 of 1) (Kopiowanie)

 

 

ONZ alarmuje, że sytuacja w Donbasie pod względem humanitarnym jest katastrofalna. Jest to   wyolbrzymienie, jednak w związku z taką deklaracją powinnien tutaj być szturm organizacji humanitarnych tymczasem…

Media zapomniały wspomnieć, że przybył już 28 konwój pomocy humanitarnej z Rosji. 100 ciężarówek wyładowanych żywnością, lekarstwami, materiałami budowlanymi, zabawkami(!). Zapomniały powiedzieć, że konwój na granicy sprawdziła komisja złożona z OBWE i ukraińskiej Służby Granicznej, która to nie dopatrzyła się żadnych uchybień.

Zapomniały, czy nie chciały?

Poniżej fotografie upamietniające czym tak naprawdę jest ATO.

ATO ATO1 ATO2 ATO3 ATO4 ATO5 ATO6 ATO7 ATO8 ATO9

 

Ps.w odpowiedzi na wydarzenia w Gorłówce, prezydent Ukrainy oświadczył, że jeżeli nie ustanie łamanie zawieszenia broni to wprowadzi stan wojenny, a 50 000 żołnierzy czeka na rozkaz.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>