pulomiot

Jak informuje rzecznik prasowy donieckiego Ministerstwa Obrony, wczoraj około godziny 19.30 rozpoczął się ukraiński ostrzał Staromichałówki na zachodnich obrzeżach Doniecka. W rezultacie ostrzału zniszczony został budynek mieszkalny na ulicy Lenina 102.
Szef administracji Kujbyszewskiej dzielnicy Doniecka, Ivan Prichodko, poinformował o nocnym ostrzale rejonu.
– około godziny 20.00 ukraińskie siły zbrojne ostrzelały obszar Oktabryjska.Odnotowano trafienia na Prospekcie Kołchozny, nr 106-110
Prichodko stwierdził, że ostrzał był prowadzony z terenu miejscowości Piaski pozostającej pod ukraińską kontrolą.
Natomiast od godziny 24.00 trwał ostrzał moździerzowy miejscowości Spartakus znajdującej się na północ od Doniecka. Ponadto naruszenia zawieszenia broni odnotowano w Gorłówce, Czerwonym Partyzancie i w rejonie Volvo- Center.
O incydentach zostało poinformowano zarówno Wspólne Centrum Koordynacji, jak i misja obserwacyjna OBWE, która zadeklarowała się wysłać na miejsce swoich ludzi.

W przeciągu ostatniego tygodnia ukraińskie wojska naruszyły zawieszenie broni 75 razy. 49 razy prowadzono ogień z artylerii  152mm i 122mm, wystrzelono ponad 170 pocisków moździerzowych, oraz 15 razy strzelano z czołgów.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>