stopcenzurze_1

Obecnie w Radzie Ludowej DRL trwa debata nad przyjęciem ustawy o mediach. Dwukrotnie już głosowano nad jej odrzuceniem pomimo to środowiska skupione wokół Denisa Puszylina dążą do jej przyjęcia. Kontrowersje wzbudza zapisa o przejściu wszystkich telewizji,oraz rozgłośni radiowych pod kuratele państwową.Zgodnie z zapewnieniami pomysłodawcy projektu, państwo przejmie na siebie wypłaty wynagrodzeń dla pracowników (wyższe średnio o 30-50 % niż nasze obecne).Kuszące, a w zamian?W zamian rząd będzie mógł w pełni kontrolować przekaz medialny,wyznaczać cele,zadania i korygować przekazywane informacje. Może oczywiście nie wykorzystać takich uprawnień, ale … .
Mamy doczynienia z ustawa niespotykaną w żadnym z europejskich krajów,kiedy to państwo zamierza bezpośrednio kontrolować media.Jest to sytuacja zła, niebezpieczna i sprzeczna z dziennikarską etyką.
Pracuję dla Noworosyjskiej Agencji Informacyjnej od 8 miesięcy,dzięki niej przełamaliśmy blokadę informacyjną wokół wojny w Donbasie, oraz poważnie naruszyliśmy niewzruszony gmach jednostronnego, zakłamanego przekazu jaki serwuje się w polskich mediach. Dzięki nakładom i wsparciu NAI była możliwa jakakolwiek praca na terytorium Donieckiej i Ługanskiej Republiki Ludowej i NIGDY nie spotkałem się z najdrobniejszą nawet próbą ingerencji w materiały publikowane na łamach wydań Novorossia.Today, czy Novorossia TV. Nie po to wszyscy włożyliśmy swój trud,czas, a nierzadko i własny sprzęt w działalność NIA, aby teraz urzędnik wysłany przez władze DRL mówił nam co mamy robić.
Zarówno mój wkład w pracę polskiego i rosyjskiego wydania NT, jak i prywatna inicjatywa tragediadonbasu.pl nigdy nie były przez nikogo kontrolowane.I nie będą!
Jeżeli ustawa zostanie przyjęta to Noworosyjska Agencja Informacyjna będzie pracować poza oficjalnymi strukturami państwowymi, będziemy działać tylko jako media społecznościowe i internetowe, jednak działać będziemy. Już dzisiaj napotkamy ogromne trudności, wiele drzwi jest dla nas zamknietych, w wiele miejsc udać się nie możemy- od poniedziałku te ograniczenia wzrosną jeszcze bardziej, jednak pracować nie przestaniemy.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>