labrador1-0031 (Kopiowanie)

Dzisiaj w Doniecku odbyła się prezentacja czworonożnych przyjaciół człowieka. Impreza miała charakter społeczny i została zorganizowana przez Donbaską Federację Organizacji Kynologicznych, prowadzoną przez Wladimira Makowicza.

wasylij2-0045 (Kopiowanie) wasylij-0041 (Kopiowanie)

Konkurs został podzielony na część dla psów rasowych, oraz nierasowych i zgromadził ponad 40 czworonożnych zawodników. Oceniano prawidłową postawę psów, ich rozwój, zgryz, ułożenie, umiejętność chodzenia przy nodze i relacje z właścicielem/opiekunem.

husky-0032 (Kopiowanie) labrador1-0031 (Kopiowanie)

Zawody zostały zorganizowane na koszt samych zainteresowanych, poza jakimikolwiek działaniami władz miejskich i bez konsultacji z nimi.W przyszłości organizatorzy liczą na to, że uda się zorganizować imprezę w pełni profesjonalnie, dysponując stosowną halą, oraz oczywiście funduszami. Liczą tutaj na pomoc i kooperację podobnych środowisk nie tylko z Federacji Rosyjskiej.

champion-0065 (Kopiowanie) ciastek-0012 (Kopiowanie)  labrador-0029 (Kopiowanie)

Ponadto pan Makowicz, który od lat udziela się w róznych społecznych inicjatywach, nie poprzestaje na samym związku kynologicznym.

– kiedy był Związek Radziecki to w Doniecku funkcjonowało 19 kołchozów i podobnych struktur. Dzisiaj ich tereny stoją puste, zaniedbne, podupadają od 25 lat. Mam projekt, aby stworzyć na nich społeczne sady, oraz gospodarstwa rolne. Taka inicjatywa skupiałaby ludzi wokół jednego celu, jakim zawsze jest dbanie o swoje najbliższe otoczenie, oraz mogłaby uczyć młodych ludzi miłości do ziemi i jej darów. Obecnie prowadzę na ten temat rozmowy z włodarzami miasta.

ruda pani-0004 (Kopiowanie) ciastek2-0046 (Kopiowanie)

terier2-0076 (Kopiowanie) z owczarkiem1-0060 (Kopiowanie)

 

Więcej fotografii TUTAJ

Больше фотографий ЗДЕСЬ

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>