00D_0006 (Kopiowanie)

W dniu wczorajszym do Doniecka przybył transport pomocy humanitarnej zorganizowanej przez Bractwo Prawosławne Św. Św. Cyryla i Metodego. Jest to druga taka akcja wsparcia najbardziej potrzebujących mieszkańców pogrążonego w wojnie Donbasu. Wcześniej, w styczniu tego roku dotarł transport do Ługańska.


Pomoc pochodzi ze zbiórek organizowanych przez Bractwo w całym kraju, dzięki ofiarności ludzkiej udało się zebrać kilkanaście ton artykułów i zorganizować transport zarówno do Doniecka, oraz Ługańska.


Ładunek został odebrany przez Ninę Limarenko- dyrektor fundacji “Z Donbasem w sercu”, która przekaże go Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchiatu Moskiewskiego, a ta zajmie się właściwą dystrybucja.


Po długiej i męczącej tygodniowej podróży, ciężarówki wreszcie dotarły na miejsce przeznaczenia,jak mówi koordynator akcji Jewgienij Tkaczow- było warto, ale nie obyło się bez dwóch awarii, co się zdarza,kiedy organizuje się coś dobrego.


Tkaczow podkreśla,że cała akcja spotkała się z pomocą ze strony Ambasady Rosyjskiej w Polsce, oraz Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych FederacjiRosyjskiej,które przyspieszyło odprawy celne, oraz zapewniło konwój na terytorium Rosji. Wspomnieć należy również o ogromnej pomocy górników z KGHM Polska miedż S.A, którzy w ciągu dwóch tygodni zebrali 2 tony żywności,oraz dla anonimowego darczyńcy, który przekazał 45 łóżek szpitalnych, 8 wózków inwalidzkich, 4 szafki szpitalne, balkoniki rehabilitacyjne. Niemniej jednak podziękowania należą się każdemu ofiarodawcy.


W transporcie,który dotał do Doniecka znajdowało się między innymi ponad 300 kilogramów artykułów higienicznych, oraz ponad pięć ton żywności. Nie jest to ostatnia akcja organizowana przez Bractwo Prawosławne Św. Św. Cyryla i Metodego, informację o kolejnej zbiórce można uzyskać na stronie internetowej organizacji, która nie wyklucza wsparcia również potrzebujących mieszkańców Syrii.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>