WNS_0108

 

W ostatnich dniach północne obrzeża Doniecka i Makiejewki znalazły się pod ciężkim ostrzałem ukraińskiej artylerii. Wielu ludzi straciło domy, bądź musiało je opuścić. Niejedna rodzina straciła dobytek swojego życia i teraz mieszka w specjalnych ośrodkach- mają tylko to co zdołali ze sobą zabrać i co im dadzą ludzie.

Nie zmienia to wcale ich sytuacji na bardziej bezpieczną- w tym samym czasie wybuch na ulicy Elewatornej zniszczył jeden z takich ośrodków. Mieszkali tam przesiedleńcy z okolic Debalcewo, gdzie stracili swoje domy. Teraz wojna wygnała ich z ich nowego, tymczasowego lokum.

Liczba osób potrzebujących pomocy, wskutek ostatnich działań wojennych, szacowana jest na setki. Służby ratownicze i wojsko ewakuowało dziesiątki mieszkańców, ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Fundacja „Feniks” zajmuje się dystrybucją i organizacją pomocy humanitarnej od samego wybuchu wojny. Raz w tygodniu przekazuje wsparcie ludziom, którzy tego potrzebują. Dzisiaj kilkadziesiąt mieszkańców terenów, które ucierpiały w czasie ostatnich ostrzałów, otrzymało odzież, oraz lekarstwa.

www.novorosinform.org

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>