13522063_1154196954630672_6283855548972803526_n
Ciężko nie zauważyć, że w Donbasie trwa ideologiczna bitwa o lotnisko. O to na kim powinny spoczywać laury za jego ostateczne zdobycie. Rozmawiałem zarówno z żołnierzami Batalionu Wostok, jak i ze Spartańcami i każdy z nich uważa, że druga strona popełniła szereg nieprawidłowości, błędów. Oczywiście każdy uważa, że to ich batalion wniósł decydujący wkład w odzyskanie tego, niezwykle istotnego punktu. Co ciekawe- nie słyszę, aby artyleria rościła sobie o podobne uznanie, a jej wkład jest tutaj nie bez znaczenia.
 
Dyskusja ma tutaj znaczenie polityczne. Chodakowskiemu.Wostokowi zarzuca się (konkretnie “Giwi”), że działania na tym rejonie były przez niego sabotowane, a wcześniej BW oddali Awdiejewkę. Gdyby zarzuty te okazały się prawdziwe to możemy tutaj mówić, albo o zdradzie, albo woli oszczędzenia swoich żołnierzy. Jeżeli jednak oskarżenia są bezpodstawne to pojawia się pytanie “dlaczego” Chodakowskiego i (właściwie rozformowany) Wostok obecna władza chce zdyskredytować.
 
Kto zawinił? Czas pokaże, nie chciał bym na chwilę obecną opowiadać się po któreś ze stron, zresztą nie należy to do mnie- ja obserwuję, rozmawiam i słucham, a nie prowadzę politycznej walki, czy to po stronie rządu, czy opozycji. Prawdą jest jednak to, że w Żabiczewo, Wasiliewce, czy Volvo-Center, a więc na zagrożonych pozycjach obronnych, stacjonują ludzie poczuwający się do BW. Walczą tam, mieszkają i nie raz giną- i nalezy się im szacunek nie mniejszy jak grupom szybkiego reagowania takim jak Somalia, czy Sparta.
 
Zresztą armia DRL to nie tylko Motorolla, Giwi, Jałta, czy Chodakowski, ale również Brygada Sławiańska, Gorłówska Gwardia Republikańska, Kalmius, czy chociażby Legion i w politycznych przepychankach trzeba pamiętać o tych żołnierzach, na których często gdzieś w Kramatorsku, czy Sławiańsku wciąż czekają rodziny … .

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>