Ostrzał14 (1 of 1) (Kopiowanie)

Niemal całą noc trwał ukraiński ostrzał miejscowości Spartakus położonej na północ od Doniecka. Ostrzał został wznowiony dzisiaj rano. Ukraińskie wojska prowadziły takie działania przy uzyciu pulemiotów, karabinów, oraz czołgów.

” Zaczeło się u nas na dobre, [ostrzał] trwał całą noc i dzisiaj rano znowu wznowili. Nie możemy wyjść z domu, aby przynieść węgla”- mówi cytowany przez DAN mieszkaniec Spartakusa.

Wczoraj na miejsce udała się misja OBWE mająca na celu ” zbadanie przyczyn” pożaru do jakiego doszło w powyższej miejscowości, po ukraińskim ostrzale mozdzierzowym. Po przybyciu na miejsce, obserwatorzy musieli wyjechać z rejonu, ze względu na wznowienie ostrzału przez wojska ATO.

Podobna sytuacja ma miejsce w zachodniej części Doniecka, gdzie wskutek ostrzału zniszczeniu uległ dach prywatnej kamienicy. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ponieważ wszyscy ukryli się w piwnicy.
/ W oparciu o informację z DAN

11.00: Trwa ostrzał w zachodniej części Doniecka. Dyrekcje szkół №77 i №85 zaapelowały do rodziców o zabranie dzieci do domów

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>