WNS_0183

Dzisiaj około godziny 13.30 ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał punktu obserwacyjnego na którym w tym czasie pracowali przedstawiciele Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji zawieszenia broni. Obserwatorzy zdążyli się ukryć w bezpiecznym miejscu.

Na teren, sądząc po zabudowaniach, dawnej szklarni, wystrzelono trzy pociski kalibru 122 mm z czego jeden trafił w dach budynku gospodarczego, oprócz tego nie doszło do żadnych zniszczeń większych niż połamane drzewa.

Można więc mówić o bardzo dużym szczęściu nie tylko pracowników WCKiK, oraz przebywającego z nimi cywila, ale także mieszkańców- wokół zabudowań, które stały się celem ostrzału mieszkają ludzie- teren ten w żaden sposób nie podlega ewakuacji, ponieważ pomimo sąsiedztwa ( 1 km) ze stale atakowanym jasinowackim punktem kontrolnym (tzw. DPS), obszar ten rzadko był ostrzeliwany.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>