engelsakobieta-0041 (Kopiowanie)

Wczoraj wieczorem doszło do ostrzału dzielnicy Oktabryjskiej. Ukraińskie pociski uderzyły na ulicy Engelsa, oraz Mirogradzkiej. Naniosłem te miejsca na mapkę, trafienia były przypadkowe- ostrzał nie miał żadnego konkretnego celu. Czas ataku: 18.00-19.30

mapka1 mapka2

Realnym celem natomiast okazał się cywilny dom, szczęśliwie od pewnego czasu opuszczony, oraz podjazd- tam odłamki raniły kobietę, która znajduje się obecnie w szpitalu, oraz mężczyznę (na foto)- w jego przypadku skończyło się na niegroznym urazie ręki.

Ulica Mirogradzka:

 

mirogradzka1-0017 (Kopiowanie) mirogradzka2-0019 (Kopiowanie) mirogradzka3-0021 (Kopiowanie) mirogradzka-0013 (Kopiowanie)

Ulica Engelsa:

engelsamężczyzna1-0045 (Kopiowanie) engelsamężczyzna-0042 (Kopiowanie)

engelsaokno-0039 (Kopiowanie)  engelsaokno-0047 (Kopiowanie)
Kobieta poniżej pokazuje amunicję jakiej użyto w ostrzale sprzed kilku dni. Więcej jak połowa ludzi z tej okolicy wyjechało. Ci którzy zostali mieszkają w charakterystycznym, jak dla mnie, trójkącie dwóch szkół, oraz szpitala nr 21.

engelsa-0034 (Kopiowanie) engelsakobieta-0041 (Kopiowanie)

engelsapocisk2-0036 (Kopiowanie) engelsapocisk3-0037 (Kopiowanie) engelsapocisk4-0038 (Kopiowanie) engelsapocisk1-0035 (Kopiowanie)
O szpitalu,który pod ostrzałem znalazł się już 31 razy,pisałem przed kilkoma dniami, obok niego znajduje się remontowana szkoła (po pożarze wynikłym wskutek trafienia rakietami), oraz druga placówka oświatowa nr 63. Ma ona smutną historię, kiedy to pociski mozdzierzowe zabiły dwójkę dzieci grających na szkolnym boisku w piłkę, czwórka pozostałych odniosła rany.

szkoła63-0060 (Kopiowanie) szkoła63a-0061 (Kopiowanie)
Rozmawiałem z kobietą mieszkającą w pobliżu, powiedziała mi, że nie rozumie czemu oni (ukrainska armia) ostrzeliwuje ich ulice, skoro nie ma tam wojska.
-przez dzień teraz jest spokojnie, ale jak tylko zbliża się zmierzch, żyjemy w niepewności. My tak już od 15 miesięcy,kiedy to się wreszcie skończy? Nie mam już siły żyć w piwnicy, nie mam już siły…

znak63-0051 (Kopiowanie)

 

Ps. poniżej samochody OBWE przed Dworcem Kolejowym w Doniecku, mają tam swój punkt obserwacyjny. W tym dniu zasadniczo nie było wiele sytuacji ogniowych w mieście, jednak nikt z mieszkańców przedstawionych ulic nie stwierdził, aby misja obserwacyjna zaszczyciła ich swoją obecnością. Może, podobnie jak w przypadku Gorłówki, wymagane jest specjalne zaproszenie ze strony mieszkańców?

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>