Ostrzał Doniecka słabnie, front się oddala. Piaski zajęte przez powstańców, natomiast wojska ukraińskie w Awdiejewce mają już ważniejsze problemy na głowie niż atakowanie stolicy. Pomimo tego doszło do ostrzału dzisiaj na Kirowską dzielnicę, a wczoraj na Kujbyszewską. Na ulicy Engelsa pocisk moździerzowy zniszczył kompletnie dom mieszkalny, a na Stiepanówce garaż. Ze względów na nasze bezpieczeństwo, przepuszczono nas tylko w te drugie miejsce.

a4

a3

Jest to rejon mieszkalny, niewysokich kamienic. Wielu mieszkańców wyjechało, jednak ci którzy zostali łatwego życia nie mają. Jeden mieszkańców kupił przed dwoma dniami nowy samochód i już nim nie pojeździ- pociski wystrzelone z Awdiejewki zrujnowały jego garaż doszczętnie niszcząc nową maszynę.

 

Zabudowa dookoła to szeregowce mieszkalne, plac zabaw- pytamy o wojsko i słyszymy, że na blokpostach ponad kilometr dalej. Wyrzutni rakiet, czy czegokolwiek innego mieszkańcy na swoim osiedlu nie widzieli. Może widział je ukraiński wywiad, który wiecznie widzi wszystko, tylko udowodnić nie może niczego?

a1

a2

Szczęśliwie obyło się bez ofiar tym razem- powstańcza ofensywa niesie z sobą nadzieję dla mieszkańców Doniecka.

 

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>