00D_0017 (Kopiowanie)

Dzisiaj otrzymałem informację, że doszło do ostrzału na ulicy Pastuszewa 142. Udałem się na miejsce jednak niczego nie znalazłem, sami mieszkańcy mówią, że nie miało nic takiego miejsca. Poza tym doszło wczoraj do ostrzału na ulicy Stepanienko znajdującej się Kujbyszewskiej dzielnicy miasta. Jest to obszar znajdujący się około 4 kilometrów od ukraińskich pozycji w Piaskach.

stiepanówka1 stiepanówka2
Trafienie było także w budynek na ulicy Czeluskina, tutaj w 12 piętro więzowca. Pierwsze żródła mówiły o trafieniu pociskiem mozdzierzowym,pózniej z czołgu, a na koniec z rakiety typu GRAD.Jest to kluczowe.

00D_0017 (Kopiowanie) 00D_0016 (Kopiowanie) 00D_0023 (Kopiowanie) 00D_0022 (Kopiowanie)
Na miejscu spotkałem obserwatorów z OBWE,nie mogliśmy wejść do środka budynku, aby to ustalić ponieważ wieżowiec jest od dłuższego czasu zamknięty i stoi pusty. Nie udało nam się ustalić nazwy firmy administrującej nieruchomością.

 

Mieszkańcy mówili, że słyszeli w nocy odgłosy “dział” (nie sprecyzowali), ale powiedzieli, że przez echo nie mogą określić, czy były to wystrzały, czy uderzenia pocisków. Także nikt nie był w stanie stwierdzić z całą pewnością, kiedy doszło do trafienia.

czeluskina3 czeluskina4
Pocisk uderzył w część budynku będącą po zewnętrznej do Placu Lenina, czyli musiał nadlecieć od strony wschodniej/zachodniej/południowej- może to określić jedynie analizując miejsce trafienia od środka pomieszczenia. Najbliższe pozycje ukraińskie znajdują się Krasnogorówce około 20 kilometrów od miejsca trafienia.

 

czeluskina 1

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>