Screen Shot 06-23-15 at 01.25 PM

Przypomniał mi się wczoraj człowiek z Ługańska,albo to była Nowoswitliwka? Nie ważne- pozdrawiam obecnych przy wspominaniu;)
Otóż natknąłem się kiedyś na jednego z tych ludzi, którzy to koniecznie chcą coś przekazać dziennikarzowi i są święcie przekonani, iż jest to informacja największej wagi. Człowiek o prominencji świętego-nawiedzonego (bez brody) tłumaczył mi przez 15 minut, że Ługańska Republika i pan Płotnicki zostali zesłani przez Boga, aby ocalić ludzkość od Ukrainy, którą nawiedził szatan. Zdaniem mojego rozmówcy tuż po upadku komunizmu, w ługańskim obwodzie zaczeły się dziać dziwne rzeczy, złe rzeczy. Ludzie nie mieli co jeść, a bezrobocie siegało 90 %. Ponadto większość zgonów w rejonie było wynikiem samobójstw.
Teraz jest lepiej, bo co prawda ludzie nie mają pracy i humanitarki, ale czuwa boska opatrzność.
A no….
Teraz odwracamy kota ogonem, ileż to można znależć w Polsce “przypadków” objawień na serwetce,szybie, w fusach i dłoniach przyłożonych do telewizora? Mam nadzieję, że coraz mniej. Ileż to wariatów, ludzi nawiedzonych “przez się” można spotkać?
Toteż wspomniany człowiek nie jest niczym nadzwyczajnym, nie jest też absolutnie kimś przykładowym- chyba, że właśnie takich się szuka.
Ja nie szukam, sam przyszedł;) i razem z człowiekiem posiadającym przepis na wszystkie rany i choroby świata- pozostaną długo arcy-ciekawostką w moich zapiskach. Oby ostatnią.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>