00D_0056

W dniach 24-26.06.2016 r. gdzieś w Donieckiej Republice Ludowej odbywa się młodzieżowy obóz szkoleniowy pod patronatem Grupy Szybkiego Reagowania „Legion”.

Uczestniczy obozu, młodzież w wieku od 14 do 17 lat, pod okiem instruktorów i żołnierzy Batalionu Legionu rozbiła swój obóz i przez trzy dni uczy się jak przeżyć w warunkach bojowych, oraz jak posługiwać się bronią. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak, jak powiedział odpowiedzialny za bezpieczeństwo obozu dowódca batalionu „Kazach”, wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym i nabycie nawyku samodzielnego radzenia sobie w życiu.

Zdaniem „Kazacha” jest ogromnym błędem ostatnich dziesięcioleci, że młodzież została pozbawiona gruntownego wojskowego przygotowania, zajęcia takie nie tylko hartują ducha, ale utwierdzają w młodych ludziach przekonanie, że są w życiu rzeczy o które warto walczyć, których warto bronić: rodzina i Ojczyzna.

Trzy dni w głuszy, będą więc idealną alternatywą dla dzisiejszego „wychowania” zamkniętego na linii „smartfon-dyskoteka-komputer”.

„Legion” to formacja wojskowa złożona w zdecydowanej większości z mieszkańców Donbasu (ochotników z zagranicy jest stosunkowo niewielu), mając tutaj na uwadze tereny pozostające obecnie pod ukraińską kontrolą. Wielu żołnierzy nie może obecnie wrócić do domu, jednak mają nadzieję, że wkrótce wyzwolą swoje domy spod „ukraińskiej protekcji”. Jednym z zadań jakie postawił sobie „Legion” jest wychowanie młodzieży w patriotycznym duchu, dlatego też organizowane są takie obozy, spotkania z uczniami donbaskich szkół, a także działalność charytatywna w którą zaangażowany jest dowódca batalionu Sergiej Zawdawiejew.

Poniżej film przedstawiający pierwszy dzień obozu przeznaczony na jego rozbicie, oraz aklimatyzację grupy.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>