Ze środków zebranych przez stowarzyszenie Elb-Rus zrobiliśmy już zakupy dla ludzi mieszkających w tragicznych warunkach w schronach,ze specjalnym uwzględnieniem schronu przy kopalni Trudowskaja. Nasza akcja zainteresowała również władze DNR i armię, wkrótce rozpocznie się ewakuacja tych ludzi.

Wsparliśmy zakończenie najważniejszym prac remontowych w ośrodku dla uchodzców, dzięki czemu działa w nim ogrzewanie,oraz płynie woda-dla tych którym do niedawna pociski zabijały sąsiadów i niszczyły domy to rzecz bardzo cenna. Uchodzccy zaczynają sięjuż zjezdzać-na dzisiaj spodziwamy się dużej grupy z Gorłówki.

Symbolicznie wsparliśmy schronisko dla zwierząt,one też są ofiarami wojny.

Dzisiaj/jutro, wesprzemy naszych Rodaków w Makiejewce/Dokuczajewsku.

Pierwsza pilotażowa akcja humanitarna Stowarzyszenia Elb-Rus dobiega końca i w odpowiedzi na ogromny odzew osób chętnych pomagać, zostanie przeprowadzona następna edycja.

Bez wsparcia mediów, bez teatru wielkich ciężarówek,które nie dojeżdzają na miejsce, własnymi siłami, pokazujemy, że pamiętamy o ludziach dotkniętych wojną po tej “drugiej” stronie.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>