Miasto dotrzymało obietnicy i na organizację nocy sylwestrowej na „rynku” przeznaczyło kwotę zbliżoną do pomyłki pani księgowej.

Uruchomiono telebim na którym uczestnicy zabawy mogli zobaczyć inną zabawę… . Moim zdaniem o wiele lepiej jakby puszczono standardowy equalizer, ponieważ pozostaje taki niesmak, że to pod rosyjskie kamery. Jedno ujęcie ludzi, a drugie na telebim i już można odnieść wrażenie, że na „rynku” są tysiące ludzi.

Tymczasem o różnych porach było od stu do trzystu zabawowiczów. Trzeba jednak przyznać, że pomimo tego, że powiedzmy sobie szczerze, atrakcji żadnych nie było, to luzie bawili się świetnie i spontaniczne.

Trzeba było naprawdę robić co się da, aby nie dać się wciągnąć w jakąś grupkę;) Ja z tych nietańczących.

sylwester2

Dokoła miejsca imprezy dosyć dużo patroli wojskowo-policyjnych i bardzo dobrze ponieważ aura „sylwestra” kusi, a co robi alkohol wiadomo. Żołnierze mieli nieformalne odpuszczenie zakazu spożycia alkoholu, taka noworoczna dyspensa. Jednak warunkiem było nie posiadanie przy sobie nawet zawleczki od granatu, o reszcie „urządzenia” nie wspominając.

I kilku opołczeńców się bawiło, przy okazji przesyłam pozdrowienia dla Polaków od ochotnika z Abchazji.

Wielu ludzi noc sylwestrową skomentowało jako niegodną organizacji w czas wojny i żałoby- tylko przypomnę, że siedzenie w piwnicach to wizja dla Donbasu przedstawiona przez Poroszenkę. Jednakże wielu ludzi utraciło bliskich i nie świętuje zwyczajnie, zostali domu o zgrozo i przyszli z transparentami „my nie świętujemy”.

O północy odpalono fajerwerki, a raczej kanonadę 20 metrów od placu. Podobno lont miał podpalać sam Szef Zacharczeńko, nie widziałem jego obstawy, nie widziałem jego samego. Żaden przedstawiciel władz, czy to miejskich, czy republiki nie zaszczycił przełmu roku swoją obecnością i przemówieniem.

Noworoczne życzenia:

Kilka ujęć z zabawy sylwestrowej:

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>