00D_0075

Wczoraj wieczorem i w nocy, ukraińskie wojska po raz kolejny naruszyły obowiązujące zawieszenie broni- gwarantowane przez państwa tzw. Normandzkiej Czwórki.

Głównym celem ostrzałów prowadzonych z użyciem artylerii kalibru 152 mm, oraz moździerzy kalibru 122 mm, była Jasinowata, oraz przylegająca do Doniecka Staromichajłówka. Atak rozpoczęto około godziny 20.30 i zakończono około 23.30- wystrzelono 117 pocisków.

Oprócz tego pod mniejszym ogniem znalazły się zachodnie obrzeże Doniecka: Trudowskaja i Aleksandrówka, Pantelimonówka i Zajcewo pod Gorłówką, Krutaja Bałka i Wasiliewka w pobliżu Jasinowatej, Sachanka, Leninskoje i Kominternowo na południu Republiki.

W Kominternowo wskutek ostrzału prowadzonego z mozdzierzy kalibru 120 i 82 mm, zniszczone zostały domy na ulicy Kirowa 34, 35 i 45. Raniony, trafieniem odłamków, został 28-letni mężczyzna, który przebywa obecnie w szpitalu, w Doniecku.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>