sawczenko luz

Rzecznik ds. Praw Człowieka przy rządzie Donieckiej Republiki Daria Morozowa poinformowała, że nigdy nie prowadziła żadnych rozmów z deputowaną ukraińskiej Rady Najwyższej Nadią Sawczenko w sprawie wymiany jeńców wojennych, która nie jest uprawniona do prowadzenia negocjacji tego typu.

 

Wcześniej Sawczenko poinformowała, że porozumiała się z donieckim rządem w sprawie wymiany „2/2”, natomiast wczoraj w Kijowie odbyła się zorganizowana przez nią demonstracja matek ukraińskich żołnierzy przebywających w donbaskiej niewoli. Zebrani domagali się od prezydenta Poroszenko podjęcia zdecydowanych działań w celu ich zwolnienia/wymiany.

 

Sawczenko po zwolnieniu z rosyjskiego więzienia w którym odbywała prawomocny wyrok, zdążyła już oświadczyć, że może zostać prezydentem Ukrainy, prowadzić negocjacje z donbaskimi Republikami, a teraz, że zaistniało porozumienie, którego faktycznie nie tylko nie ma, ale sama deputowana nie może bez specjalnych pełnomocnictw prowadzić takich działań.

 

Przypomnieć należy także, że zwróciła się do matek poległych donbaskich żołnierzy z prośbą o wybaczenie- jednak nie skierowała takich słów do ofiar ostrzału, który sama nakierowała.

 

Bez wątpienia Sawczenko jest świadoma słabości systemu politycznego jaki powstał w jej kraju po zamachu stanu z 2014 roku i próbuje znaleźć dla siebie miejsce lidera w nowym układzie jaki może powstać po nowych wyborach- nie wolno jednak zapominać, czy nie zauważać, że jej słowa są najczystszą postacią demagogi.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>