ыцу105-1024x680

Dwa dni temu wskutek, jak to określiła administracja miasta, działań ukraińskich dywersantów, w Makiejewce awarii uległa sieć gazowa i ciepłownicza.
Służby miejskie przy współdziałaniu z policją rozpoczęły ustanawianie namiotów, takich jak ten na zdjęciach. Można się w nich ogrzać i napić ciepłej herbaty. Dzisiaj w nocy temperatura spadła poniżej 20 stopni Celsjusza.


Problem wynika z tego, że większość domów jest ogrzewana gazem. Służby dokonały już napraw dzięki czemu do 14 tysięcy odbiorców przywrócono dostawy, jednak w dalszym ciągu ponad 20 tysięcy ludzi zostało pozbawionych ogrzewania. Planuje się usunąć awarię do końca dnia jutrzejszego.

 

 

“Przy okazji” awarii sieci ciepłowniczej w Makiejewce, po raz kolejny zauważam, że jednym z ulubionych słów na wschód od rzeki Bug, jest “dywersja”. Odmieniane na wszelkie sposoby podobnie jak słowo “wojna” w USA.
 
Przez okres letni nieco to ustało, ale podobnie jak w zeszłą zimę tak teraz co kilka dni będą się pojawiać ostrzeżenia i informację o dywersantach. Co by się nie działo to od razu z automatu: dywersanci, prowokatorzy, Ukraińcy.
 
Śledztwa mogą się toczyć, ale tak jak w przypadku zamachu w Torez, jeszcze tego samego dnia wskazano winnego: SBU.
 
Tak w przypadku Makiejewki nie powiedziano co dokładni spowodowało awarię, tylko: dywersanci, których unieszkodliwiono. Gdzie działali,co zrobili, jak unieszkodliwiono? O tym nigdzie ani słowa

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>