SAzachód

Od dnia 25listopada ukraińscy żołnierze mają absolutny zakaz używania broni,chyba, że w sposób bezpośredni powstało zagrożenie ich życia- informują media typu wp.pl, ponadto ci sami żołnierze nie dysponują mozdzirzami, czołgami GRAD-ami, gdyż te wycofano poza linię demarkacyjną- o czym również piszą zmartwione izachwycone portale. Przyjrzyjmy się, więc jak to wyglądało ostatniego dnia:

Wczoraj, jak informowali mieszkańcy wsi Spartakus,około godziny 17.00 rozpoczął się ukraiński ostrzał w trakcie, którego użyto czołgów i co najmniej trzy razy wyrzutni rakietowych GRAD. Ostrzał był prowadzony z Opytnoje.

Po godzinie 21.30 rozpoczął się silny ostrzał dzielnicy Kujbyszewskiej (Oktabryjsk), terenu dawnego lotniska donieckiego, Volvo- Center, Michajłówki i zachodnich rubieży stolicy. Zarówno na zachodzie jak i na pograniczu z miejscowością Piaski odnotowano działalność czołgów. Ponadto poinformowano o mobilizacji sił prorządowych w rejonie Gorłówki.
Ostrzał musiał uszkodzić linie elektryczne, albo stacje transformatorowe, ponieważ część północnych dzielnic została pozbawiona energii elektrycznej, a szpital nr 21 przeszedł na zasilanie awaryjne.

Linia frontu wokół lotniska

Linia frontu wokół lotniska

Zdaniem Marszałka donieckiego parlamentu, Denisa Puszylina, Kijów utracił kontrolę nad nacjonalistycznymi batalionami, które dążą do zerwania porozumień mińskich. Jest to bardzo powierzchowne, ponieważ od ponad miesiąca siły Ajdaru, Azowa i Prawego Sektora zjeżdżały na linię frontu i nie mogło się to odbyć bez zgody dowództwa ATO. Poza tym nie można zerwać porozumień mińskich ponieważ jak dotąd Ukraina nie zbliżyła się ani na krok do realizacji chociażby jednego postanowienia.

Linia frontu na zachód od Doniecka

Linia frontu na zachód od Doniecka

Dzisiaj zapewne przeczytamy w mediach niemieckich spółek informacyjnych, że separatyści naruszyli zawieszenie broni, a Ukraińcy bronili się tylko wobec bezpośredniego zagrożenia, zarzucając pogranicze moździerzami, pociskami czołgowymi i GRAD-ami, czyli rzeczami, których przecież tam oficjalnie nie ma, a dowództwo powstańcze regularnie informując o ruchach wojsk kijowskich zmyślało.
Jak wobec tego wyjaśnić,że notorycznie militarymaps odnotowuje ostrzały po DRL-owskiej stronie frontu? a) nie wyjaśniać b) powstańcy jak to niemal każdego dnia, od półtora roku ostrzeliwują sami siebie.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>