Screen Shot 01-08-16 at 07.26 PM

“Prorosyjskie bandyckie grupy zbrojne nie przestają dokonywać zbrojnych prowokacji . Powstaje przez to bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia cywili”- tak brzmi wstęp do informacji przekazanej przez sztab tzw. Operacji Antyterrorystycznej, mówiącej o tym, że wojska DRL dokonały ostrzału wsi Wodiane znajdującej się 7 km od wschodniej granicy Mariupola. Ostrzał miał być prowadzony ze wsi Kominternowo przy użyciu mozdzierzy kalibru 82 mm .
Jak już pisałem przy okazji analogicznej informacji dotyczącej rzekomego ostrzału wsi Łiebiedyńskie, maksymalny zasięg moździerza kalibru 82 mm wynosi nieco ponad 4 km, natomiast zasięg skuteczny to 3 km.
Wsi Wodiane znajdującej się 7 kilometrów od Mariupola nie znalazłem, przyjmijmy jednak, że jest tam taka wioska tylko nie figuruje na mapach google. W podobnej odległości znajduje się Sartana, więc możemy przyjąć do porównania. Odległość wynosi wtedy 9 kilometrów.

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>