Loki (1 of 1) (Kopiowanie)

Kolejna odsłona codzienności żołnierzy Dywersyjno-Szturmowej Grupy Wywiadu Rusicz. Słońce wschodzi nad okolicznymi kamieniołami, mnie dawno się tak dobrze nie spało- aczkolwiek na strasznej pryczy i w ubraniu. Witamy na froncie.

poranek (1 of 1) (Kopiowanie)

Wieczorem do pózna trwało wewnętrzne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. W oddziale jest medyk, czyli w rzeczywistości wojennej ktoś kto biega z apteczką. Jego obowiązkiem wbrew obiegowej opinii jaką kreują filmy wojenne, nie jest wykonywanie zabiegów pod ostrzałem. “Medyk” ma dobiec, zrobić opatrunek, który pomoże dotrwać so spokojniejszej chwili i tyle. Nauka użycia adrenaliny, celox-u dotyczy wszystkich. Każdy ma przy sobie niezbędne środki medyczne, żeby pomóc bratu/siostrze/sobie na linii ognia. Złote przesłanie ze szkolenia: “kiedy Cię postrzelą, zakładasz opatrunek o tak i walczysz dalej. Kiedy kula przestrzeli kość walczysz dalej. Kiedy dostaniesz odłamkiem, walczysz dalej. Kiedy brat oberwie, pomagasz bratu i walczycie dalej.”.

medyk (1 of 1) (Kopiowanie)

Dla żołnierza najważniejsza, najdroższa i najbliższa ma być jego własna broń.”Jeśli dbasz o swoją broń, to ona zadba o siebie”- tutaj nie trzeba tłumaczyć, że nikt nie pójdzie spać póki wszyscy nie wyczyszczą karabinów. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego- w każdej sytuacji. Większość broni i amunicji Rusiczy pochodzi od głównego dostawcy: wojsk ATO. Amunicja jest na wagę złota, natomiast broń nieraz była obiektem przekleństw. “Jak można doprowadzić karabin do takiego stanu, żeby trzeba użyć młotka, aby go rozebrać i wyczyścić?!”- denerwuje się Topaz, który zajmuje się zdobycznym sprzętem.

pielegnacja (1 of 1) (Kopiowanie) obiad (1 of 1) (Kopiowanie)

Na posiłki chodzi się w koszary Słowiańskiej Brygady. Chodzi to dosyć duże uproszczenie. Większość kiku kilometrowej trasy przebiegają w pełnym wyposażeniu- do najbliższych pozycji ATO jest niedaleko- może nie być czasu na szukanie granatnika, lepiej mieć go przy sobie.

na obiad (1 of 1) (Kopiowanie) na obiad1 (1 of 1) (Kopiowanie)

 

 

Loki (1 of 1) (Kopiowanie) dobrowolec (1 of 1) (Kopiowanie)

 

 

aleks i oksi (1 of 1) (Kopiowanie) aleks (1 of 1) (Kopiowanie)

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>