f85GIMCC

Jacques Klostermann, francuski polityk ( gaullistowska partia “Mój Kraj- Francja”) który przybył do Donbasu w ostatnich dniach, wraz z delegacją prawników zajmujących się obroną praw człowieka, nazwał działalność armii ukraińskiej aktami terroru.
“Dzisiaj widzieliśmy obiekty cywilne, które zostały zniszczone w trakcie wojny. Jeden z pięciopiętrowych budynków mieszkalnych w dzielnicy Oktiabryjsk, był ostrzeliwany ponad 40 razy. To jest niemozliwe, aby przypadkowo ostrzelać cele cywilne tak wiele razy, dlatego nie można tego nazwać inaczej, jak atakami terrorystycznymi”- powiedział Klostermann.
Polityk wyraził chęć, aby opowiedzieć swoim rodakom o tym, co widział w Donbasie:
“Chcę przekazać im prawdę o tutejszych wydarzeniach. Będę również pracował nad tym, aby przyjechała tutaj nowa delegacja i jestem pewien, że będzie wielu zainteresowanych takim przyjazdem.”
Jacques Klostermann przybył do Donbasu wraz z prawnikiem Josy-Jean Bousquetem. Odwiedzili ruiny donieckiego lotniska, dzielnicę Oktiabryjską w północnej części Doniecka, Debalcewo, Ugliegorsk.
Za DONi

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>