tatuaz

W ostatnich dniach w Parlamencie Europejskim Solomia Witwicka (ukraińska telewizja 1+1) zorganizowała wystawę “Zwycięzcy” poświęconą rannym ochotnikom walczącym w tzw.Operacji Antyterrorystycznej.

Skandalem było pokazanie na niej fotografii na których jeden z wątpliwych bohaterów miał tatuaże ze swastyką. Jeszcze większym skandalem jest zachowanie się strony ukraińskiej, która najpierw nazwała fotografię zwykłym żartem, trollingiem, a następnie przystąpiła do standardowego ataku na tych,którzy w tej kwestii zadawali pytania- wypieranie faktów stało się już standardem w nowej “demokratycznej Ukrainie”, natomiast każdy kto zamierza powiedzieć coś odmiennego otrzymuje zakaz wjazdu na Ukrainę (jak np. ja,czy prezes Obozu Wielkiej Polski Dawid Berezicki), albo z automatu zostaje “agentem Putina”. Ukraina nie rozumie, ze eksponowanie neonazizmu, obecnego w marginalnych ilościach w każdym europejskim kraju, jest dla społeczeństw co najmniej nie smaczne, a maskowanie tego faktu jest już zwykłym zakłamaniem.


Wystawa była prezentowana wcześniej w Kijowie,gdzie nie wzbudziła żadnych kontrowersji.


Sam “bohater” słynnych już fotografii to Wowa Wasianowicz pisze na swoim profilu Vkontaktie, że Donbas nigdy nie był rosyjski i jeżeli ktoś myśli,że obecny konflikt można zakończyć pokojowo to się głęboko myli.


“Będziemy was zabijać [rezać] powoli bez jakiegokolwiek humanitaryzmu. Europa może i humanitarna, ale ona jest w innym położeni”- pisze Wowa.


“Jeżeli boicie się faszystów ja zaszczepię w wasze dusze faszystowski koszmar. Cyklonu B wystarczy dla wszystkich separów”– czytamy dalej.

 


To, że na froncie pojawiają się wynaturzenia w postaci Wowy to jedno, ale to, że takie osoby nie spotykają się z potępieniem władz- to już powinno dawać do myślenia.

 

Fotografie “bojownika” z jego własnej strony:

I inspiracja:

Dawid Hudziec

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>