SAzachód (1 of 1) (Kopiowanie)

II Samodzielna Bateria Artylerii wchodząca w skład bataionu Kalmius, jest najlepszą jednostką artyleryjską w armii Donieckiej Republiki Ludowej. Oddział uczestniczy w wojnie od samego początku i zasłynął najwyższą liczbą celnych trafień. “Sanycz” przygotowuje teren dla wejścia piechoty i brał udział w najważniejszych bataliach wojny o niepodległość Donbasu.

Sam dowódca jednostki służył przed upadkiem Związku Radzieckiego w Polsce i z sentymentem wspomina nasz kraj, dlatego powitał Dariusza Lemańskiego z otwartymi rękoma i liczy, że to nie pierwszy ochotnik spoza Donbasu służący w jego oddziale.

 

Zgodnie z dekretem prezydenta Zacharczenki Doniecka Republika wypełniła postanowienia mińskie i wycofała artylerię ze strefy walk. Zgodnie jednak zzapewnieniami prezydenta, jednostki te w ciągu godziny znajdą się z powrotem na stanowiskach, jeżeli ATO zerwie rozejm.

Więcej

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>