kotek-0244 (Kopiowanie)

Przed Mostem Putiłowskim skręcam w boczną uliczkę. Kilkanaście metrów dalej jest posterunek na którym żołnierze mają alergię na robienie zdjeć-nie im, ogólnie na widok aparatu dostają jakieś nerwicy, niby spoko, ale trzeba zadzwonić do dowódcy, czy dziennikarz może zrobić fotki cywilnego obszaru de facto nawet nie będącego pod ich jurysdykcją. Szefowie mówią, że nie można, bo wcześniej się nie powiadomiło. Urażone ego?

24-0231 (Kopiowanie) dom kultury-0230 (Kopiowanie)

 

Postanowiłem więc kiedyś powiadomić, że będę się kręcił w pobliżu- a może pozwolą nawet na lotnisko wjechać? Po jakimś czasie dostałem telefon, żebym przyjechał do kwatery głównej i tak pogadamy w czym i jak mogą mi pomóc. Na miejscu jednak za pośrednictwem dyżurnego usłyszałem, że ze mną rozmawiać nie chcą.
W czym problem?

kotek-0244 (Kopiowanie) pomnik-0227 (Kopiowanie)

W tym, że mnie się nie da oprowadzić i powiedzieć co mam pisać, mówić? Czy w tym, że zasadniczo to większość szaraków wcale nie interesuje, czy ludzie w zachodniej Europie poznają sytuację tutaj, czy też- no jeżeli by jeszcze piać z zachwytu na każdym kroku i robić reportaże składające się w 80 z selfie to jeszcze jeszcze… a tak? Inna kwestia, jeżeli się jest z krajów anglojęzycznych, to czasami przechodzi już pojęcie zainteresowania, a sprowadza się do masowego ślinotoku.

dom1-0234 (Kopiowanie) dom3-0246 (Kopiowanie)
Dlatego o swoich wyjazdach już nie informuję, ja mam akredytację wydaną przez DRL, jeżeli ktoś myśli, że ma swoją małą republiczkę na dwóch pustakach i desce- sorry, jego problem.

dom2-0242 (Kopiowanie) dom2b-0243 (Kopiowanie)

tory-0239 (Kopiowanie) tory1-0237 (Kopiowanie)
Torowisko przechodzę w miejscu styku, tutaj są jeszcze domy, kilkadziesiąt metrów dalej to już rejon szeroko pojętego lotniska. Niedaleko słychać strzały, ktoś ćwiczy. Ludzi nie ma w ogóle, jedynie psy. Tam gdzie mieszkańcy wyjechali, czworonogi robią się naprawdę nie przyjemne- teraz to ich teren. Następnym razem trzeba będzie zabrać jakieś łapówki dla nich, albo coś na odstraszenie.

dom4-0247 (Kopiowanie) dom5-0252 (Kopiowanie)
Pusta droga będzie prowadzić w stronę Dworca Kolejowego, coraz więcej widoku ludzi. Głównie starsi mieszkańcy, którzy nie chcieli wyjechać z przywiązania, bądz nie mieli gdzie.

dom6-0256 (Kopiowanie) ulica-0241 (Kopiowanie)
Pieszy spacer w tych stronach uzmysławia jak to wszystko jest blisko, lotnisko o które toczono walki znajduje sie w odległości kilometra, a obszar faktycznych walk zasadniczo zagarnął część Oktabryjska, nie mówiąc o tym, że sama dzielnica stała się areną wojny artyleryjskiej.

szkoła-0249 (Kopiowanie) szkoła1-0250 (Kopiowanie)

Sto metrów robi tutaj ogromną różnicę. Sto metrów wystarczy, aby znikneli ludzie, a pojawiła się otchłań

uliczka-0257 (Kopiowanie)

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>