starship640

W Polsce (i nie tylko) trwa wojenna gorączka. Przedstawiciele mediów delektują się każdym zdaniem, którego wymowa wieści nieuniknioną inwazję sił rosyjskich i co dla nich oczywiste: bohaterską obronę RP przez siły amerykańskie. Spod ziemi wykopuje się pasjonatów militariów, aby udowodnić, że Polacy już teraz, natychmiast są chętni prowadzić wojnę partyzancką.

Hmm i jeżeli rząd polski doigra się takiej wojny to chyba jedyna nadzieja w tychże pasjonatach. Nie w tym rzecz, że armia RP zasadniczo nie istnieje jako realna siła uderzeniowa/obronna jeżeli nie trzeba akurat najechać jakieś wioski na drugim końcu świata. Rzecz w tym, że rozbrojona armia nie posiada zdolności mobilizacyjnych, wraz z likwidacją i tak żenującego poboru zwyczajnie skapitulowaliśmy wobec każdego konfliktu jaki mógłby nas czekać. Pózniej dziwne, że Litwa traktuje Polaków jako obywateli drugiej, trzeciej kategorii.
Portal informacyjny Prawy.pl podaje: “Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło właśnie, że w ciągu jednego roku sztuki wojskowej może nauczyć zaledwie 12 tys. osób”
W sytuacji “zagrożenia rosyjskim podbojem” wezwania mobilizacyjne dostanie 500 osób, aby sprawdzić, czy po siedmiu latach nasze wojsko potrafi jeszcze poprosić obywateli o stawiennictwo w jednostce wojskowej.
Tylko nie ma zagrożenia ze strony Rosji, jest zagrożenie ze strony władz w Polsce(?), które nakręcając wojenną sprężynkę chcą coś ugrać i zapewne chodzi o większy przekręt niż rakiety dla okrętów podwodnnych. Ogromne zagrożenie dla żywotnych spraw Polaków płynie dzisiaj z polityki Litwy i Ukrainy, jednak co może zrobić kraj, który zrzekł się niepodległości, a jego “elity” każdego dnia robią co mogą, aby pozbawić go także godności?
Co jednak, kiedy sprężynka pęknie?

Wasze komentarze

 1. …odpowiedż znaleziona w necie …

  Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!
  W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Bul-Szczynukowicz ,Kalkstein – Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Solorz, Macierewicz, Palikot, Miler, Korwin Mikke i reszta Knejmu.
  – ich synowie, komornicy i prokuratorzy.

  Gdyby ci „najwięksi patrioci” z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki – każda informacja skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowana!

  Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za: celebrytów, polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, nieomylnego Palikota i Milera. Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.
  Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy. Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków. Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć….

  https://www.youtube.com/watch?v=Ki-Jj0X54o0#t=19

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>