RusVesna, a za nią jak za panią matką i inne portale rosyjskojęzyczne oświadczyły, że wczorajszy ostrzał Doniecka był najcięższy od roku. Osobiście dotyka mnie to, że media rosyjskie, a w tym i powstańcze, ostatecznie coraz szybciej zbliżają się do poziomu ukraińskich. Przynajmniej w kwestii nakręcania spirali. Spirali strachu i odwetu. Dotychczas zarówno Basurin, jak i czołowe portale zajmujące się tematem ostrzałów, konsekwentnie informowały o sytuacji. Oczywiście zatajały to i tamto, ale w kwestii podawania skutków działania ukraińskich sił zbrojnych nie fałszowały obrazu.

90% miejsc, gdzie spadały pociski było udokumentowanych, nazwa ulicy była standardem, a często konkretny adres. I można było to zrewidować. Odwrotnie miała się sytuacja po drugiej stronie frontu. Manierą ukraińskich mediów stało się, że podawali news o ostrzale, bez informacji gdzie co i jak. Na tej zasadzie można mówić co się chce.
Od kilku tygodni coraz częściej zdarza się, że się wybieram na miejsce ostrzału, którego albo nie było, albo jego skutki było odwrotne do tych podawanych- zamiast zniszczonego domu, okazuje się, że gdzieś tam pękła szyba- dosłownie.
Ludzie mylą, pomimo roku wojny,  ostrzał z wystrzałem. I może nie ciężko się dziwić,w terenie zabudowanym, z odległości nie raz ciężko jest odróżnić takie rzeczy. Tylko, gdzie te zniszczenia? Dobra zdarzają się niewybuchy, trafienia w pustą przestrzeń, ale media nagminnie przesadzają- jeżeli informują (tak jak ostatnio), że Donieck znalazł się pod tragicznym ostrzałem to przepraszam bardzo, ale gdzie skutki? Dwa domy zniszczone w promieniu 200 metrów? W okresie jesienno-zimowym takich sytuacji było codziennie kilka. O co więc chodzi?
O głód informacji? O napędzanie sobie oglądalności?
O napędzanie ludziom strachu w celu usprawiedliwienia …wojny?
Sytuacja takiej wojny, a wyda się to obrazoburcze, nie jest normalna. Nie jest normalne utrzymywanie konfliktu w stanie na granicy wygaśnięcia i rozpalenia na nowo. Tutaj nie ma żadnej woli zakończenia wojny, zwłaszcza na szczeblu międzynarodowym. Gdyby tak było to nie sądzę, aby problemem było wysyłanie sił rozjemczych, czy zmuszenie stron do realnego zawieszenia broni. Nie interesuje nikogo dlaczego NIGDY nie było mowy o wywarciu presji sankcjami na Ukrainę za łamanie zawieszenia broni?
Do szopki próbował się włączyć prezydent Polski i słusznie jego propozycję, aby zwołać jakieś “Monachium BIS“, powstańcy zwyczajnie zignorowali. Od roku rząd w Polsce pełni wyraznie prokijowską rolę, natomiast rozjemca- za jakiego pan Duda by chciał może i uchodzić- z definicji jest neutralny. I takim neutralnym gospodarzem rozmów jest Łukaszenko. Do żadnych własciwych rezultatów nie doprowadzili przywódcy europejscy, a nagle udział Polski, Rumuni,Węgier, Białorusi, Rosji, Moldawii (i wypadałoby zaprosić także Naddniestrze) miałby coś zmienić? Napewno dla polityków, którzy by w takim teatrze uczestniczyli- okazja do promocji własnej osoby na poziomie naszych Komisji Śledczych.
Rezultat osiągnięty jednak: pan Duda chciał, ale terroryści nie. Czyli nie chcą pokoju. I mają rację, że się nie zgodzili, i mają rację, że uważają to za otwieranie tylnych drzwi dla Stanów Zjednoczonych. Tego brakuje, aby podpalacz na własnej rozprawie sam sobie sędzią był.

 

Dochodzę do siebie po silnym zatruciu, stąd przez dwa dni nie udzielałem się. Poniżej fotograie z ostrzału w Kijowskiej dzielnicy 14.08, jako uzupełnienie do foto-relacji z Szurina.

dom2-0048 (Kopiowanie) dom21-0050 (Kopiowanie) dom22-0052 (Kopiowanie) dom23-0055 (Kopiowanie) dom24-0057 (Kopiowanie) smierc-0061 (Kopiowanie)

Oraz okolicy…

dom3-0068 (Kopiowanie) dom4-0069 (Kopiowanie) dom5-0072 (Kopiowanie) dom6-0073 (Kopiowanie) manecznaja1-0001 (Kopiowanie) manecznaja2-0002 (Kopiowanie) manecznajablask-0004 (Kopiowanie) ulica1-0006 (Kopiowanie) ulica2-0007 (Kopiowanie) ulica3-0012 (Kopiowanie)smierc-0061 (Kopiowanie)

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>