DSC_4323

Pierwszego pazdziernika pociski mozdzierzowe oznajmiły rozpoczęcie nowego roku w DRL. Niektóre spadły w strategiczne cele kampanii anty-terrorystycznej: przystanek autobusowy, oraz kilkametrów od szkoły nr 57. W budynku szkolnym zgineły dwie osoby, szczęśliwie żadne dziecko- na przystanku jak mnie pamięć nie myli sześćiu ludzi. Wtedy to dowiadujemy się, że powstańcy wypowiedzieli wojnę swoim rodzinom. Po co? Jeszcze propaganda ukraińska nie powiedziała.

20141001-0009 DSC_4323 DSC_4383 DSC_4391
5 listopada, dzień przed moimi urodzinami, dwie “miny” spadły na obszar szkoły nr 63- jeden z nich przeciął siatkę ogrodzenia przyszkolnego boiska zabijając dwóch młodych chłopców, a czterech raniąc. Chłopaki przyszli sobie w piłkę pograć. Dowiadujemy się, że to wina “wiadomo kogo”- kiedy OBWE nie śmiało przyznaje, że ostrzał miał miejsce z pozycji ukraińskich ( ciężko stwierdzić coś innego),media postanawiają obarczyć winą…ofiary.Powinny przecież wyjechać, albo siedzieć w piwnicach.

 


13 stycznia doszło do tragedii pod Wołnowachą i ogromnego (dwudniowego) oburzenia opinii międzynarodowej,która nagle zobaczyła, że w Donbasie giną cywile i zapewne zabijają ich “separatyści”. Wkrótce pojawią się analizy tego ostrzału i w mediach temat tak skutecznie się wyciszy, że niemal identyczna pod względem ofiar,tragedia pod Debalczewem do jakiej dojdzie po kilku dniach, przejdzie bez żadnego “Je suis”-być może ktoś uznał, że ludzie mogą nie uwierzyć, że to znowu “separy”,więc trzeba przemilczeć .

images images1
22 stycznia ma z kolei makabryczny ostrzał na przystanku Bosse, gdzie ginie 13 ludzi. Media pokazują zdjęcia z uroczystości upamiętniających ofiary,komentując to jako żałobę poofiarach w Mariupolu. Trzeba pamiętać, że w międzyczasie “terroryści” ostrzeliwują portowe miasto- co prawda nagrania wideo i opowieści wściekłych mieszkańców mówią coś zupełnie odwrotnego, ale kto by się przejął- po kilku dniach nawet za Bosse obarczy się winą powstańców. W jaki sposób? Przy okazji bez słowa wyjaśnienia wtrąci się, że “tam to też oni”- ludzie to kupią.

https://tragediadonbasu.com.pl/?p=60

https://tragediadonbasu.com.pl/?p=86

DSC_8711


30 stycznia pociski spadają przy szkole w Makiejewce- brak zabitych,nikomu nogi nie urwało, więc informują tylko Makiejewskie media i jedna redakcja przy RKK 7.
4 lutego rakiety uderzają w szpital nr 27. Nie gdzieś tam, tylko w sam szpitali tuż przed wejsciem. Przed południem, zabitych od 3-do 15 ludzi (zależnie od zródła).Budynek zniszczony. Co się dowiadujemy z mediów? Że to straszna tragedia. Szukamy winnego…brak, jedynie wzmianka o tym, że zdaniem terrorystów to wina Ukrainy- manipulacja jak się patrzy.

https://tragediadonbasu.com.pl/?p=116

DSC_9157-300x199 DSC_9166-300x199

11 lutego pociski trafiają w przystanek autobusowy w Woroszyłowskiej dzielnicy- do niedawna “mojej”, media dopierosię rozkręcają w komentowaniu.

 

S1IecPAR92I 0AXheq0mGG4

https://tragediadonbasu.com.pl/?p=140

 

Podałem tylko kilka przykładów, które mi utkwiły w pamięci- rzeczywistość wygląda tak codziennie.
Za każdym razem media wpychają,a raczej wkopują nam informację, że to powstańcy ostrzelali samych siebie( po co w takim razie ATO jeżeli sami się wybiją?), ukraińska armia tylko odpowiada na ogień (strach pomyśleć co by było jakby w odpowiedzi zaczeli strzelać w wojskowych…), zabłąkany pocisk powstanczego mozdzierzaspadający w połowie drogi(?).
Dlaczego powstańcy mieliby dzień w dzień prowadzić ostrzał swoim miast, bo nie tylko o Donieck tutaj chodzi? Nie wiadomo. Trzeba zadzwonić do Espresso, czy gdzie tam piszą te newsy.

Wasze komentarze

 1. Wygląda na to że się dogadali. Noworosja idzie do piachu, Ukraina ogłosi oficjalnie neutralność, tzw. powstańcy 😉 będą mogli wrócić do Rosji, a winni śmierci cywilów jak zwykle pozostaną bezkarni, kimkolwiek są. Wojna. Życie.

  • Wymień tych jak to nazywasz tzw. powstańców, którzy powrócą do Rosji…z imienia nazwiska lub choćby z pseudonimu.

   • OK, jak wymienisz nazwiska lub choćby pseudonimy tych Ukraińców, którzy rzekomo ostrzelali Kramatorsk. Deal?

 2. Tak Ci się tylko wydaje. Dogadali się co do rozejmu a to znaczy że pewnego dnia jak ukraińska armia się pozbiera znowu zaczną się walki. Ameryka i EU z jednej strony chcą pokoju a z drugiej wysyłają broń na Ukrainę.

 3. Dziwne jest też to, skąd separatyści biorą czas na powstrzymywanie ukraińskiej ofensywy, skoro zajęci są nieustannym równaniem z ziemią własnych miejscowości. No ale takich pytań nie usłyszymy w polskojęzycznych mediach głównego rynsztoka.
  Pozdrawiam Panie Dawidzie, winszuję odwagi i życzę wytrwałości, bo Pańska misja jest niezwykle ważna.
  A ludziom Donbasu miru i pabiedy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>