Polacy z Mauriopola po raz kolejny zaapelowali do rządu o ich ewakuację. Szanse bliskie zeru.

Ewakuację naszych rodaków z Donbasu na przełomie roku, rząd podjął jako element poprawy swojego wizerunku. Obok akcji pomocy humanitarnej,której jakiś 1% dotarł do Doniecka- do osób wybranych, a resztę ładunku wcieło gdzieś w Charkowie, akcja ewakuacji miała pokazać jak to bardzo MSZ przejmuje się rodakami za granicą.

Cały projekt był wykorzystywany przez PiS, którego działaczom nie przeszkadzało robienie sobie słit-fotek z Ajdarowcami oskarżanymi o zbrodnie wojenne przeciwko mieszkańcom Donbasu, kto by się szczegółami przejmował?

To, że ewakuacja okazała się projektem dla wybranych w 90% nie znających słowa po polsku to już inna bajka.

Donieck znajduje sie w strefie wojny, jest miastem frontowym.Mauriopol od miesięcy jest poza strefą działań wojennych, oprócz sporadycznych kilku incydentów.

Dla wielbicieli Ajdaru zasiadających w parlamencie w Warszawie, Donieck znajduje się pod jakąś straszliwą okupacją, a Mauriopol w pieknej, demokratycznej, szczęśliwej Ukrainie.

Myśli ktoś, że władze ewakuują mieszkańców Ukrainy pokazując w ten sposób, że tenże ich pupil nie daje sobie rady?

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>