dom24-0057 (Kopiowanie)

– Budujemy europejski wał, by Ukraina czuła się bezpiecznie, by każdy obywatel wiedział, że siły zbrojne i służba graniczna bronią ukraińskiego terytorium i że zrobiliśmy wszystko, by odgrodzić się od państwa agresora, jakim jest Federacja Rosyjska – oświadczył premier Arsenij Jaceniuk, na naradzie rządowej poświęconej zabezpieczaniu granicy z Rosją.(onet.pl)
– Żaden kraj po drugiej wojnie światowej nie zbudował tak ogromnych obiektów obronnych w czasie krótszym niż pół roku i to w warunkach trudnej sytuacji gospodarczej oraz działań bojowych – powiedział doradca ministra obrony Ihor Melnyk, cytowany przez służby prasowe resortu.(onet.pl)
Nazwa wału, a raczej 1,5 metrowych rowów, oraz bunkrów z zerowym kamuflażem, ma sugerować, że Ukraina obecnie broni Europy. Nie wiadomo tylko, czy broni Europy w myśl idei Jarosza, jako forpoczta narodowo-socjalistycznej krucjaty, czy też zwyczajnie przeg Rosją, którą uznano za agresora- w Kijowie uznano, ale nie przeszkadza to kompletnie mediom w Polsce mówić dokładnie tym samym tonem. Po bohaterskiej obronie Krymu,gdzie pomimo wielu ofiar ( dosłownie: zero ) referendum się odbyło i ku zdziwieniu i zbulwersowaniu świata, półwysep zamieszkały przez Rosjan, opowiedział się za separacją i przyłączeniem do Rosji.
Analitycy zajmujący się tematyką wschodnią od upadku Związku Radzieckiego przestrzegali, że taka sytuacja prędzej, czy pózniej nastąpi i spotykało się to z powszechnym zrozumieniem, natomiast kiedy już nastąpiło, to szok-niedowierzanie. Analogiczna sytuacja miała miejsce w Donbasie, z tą róznicą, że obwody ługański i doniecki nie dysponowały autonomią, więc aby się oddzielić od Ukrainy zgodnie z prawem międzynarodowym, najpierw ogłosiły powstanie Republik, a pózniej zgłosiły chęć akcesu do Federacji.
Tymczasem świat zachodni nazwał to nielegalnym działaniem Rosji ponieważ Ukraina nie uznała niepodległości DRL/ŁRL. Czy Serbia uznała Kosowo? Nie, wtedy głośno krzyczano, że taka zgoda nie jest potrzebna,natomiast bombardowania Belgradu są “humanitarne”.Podobnie zapewne było w Iraku,Afganistanie, Syrii, a teraz w walce przeciwko Kurdom, którym zachód już nie oferuje prawa do samostanowienia, jak Albańczykom w Kosowie.
Kraje zachodnie apelują o przestrzeganie zawieszenia broni, prowadzenie procesu pokojowego, oraz ostrzegają separatystów przed dalszym postępowaniem na zachód.
Jak separatyści postępują na zachód od miesięcy? Zlikwidowali kocioł Debalcewski, owszem- ponieważ zgodnie z umową mińską teren ten miała opuścić wszelka ukraińska artyleria, która nieustannie prowadziła ostrzał i stanowiła ogromne zagrożenie dla Republik. Wobec braku działańze strony Kijowa, armia powstańcza na własną ręke zmusiła wojska rządowe do opuszczenia terenu,jednocześnie nie prowadząc agresywnej ofensywy, co wzbudziło protesty w samej Noworosji. Armia separatystównie przeszkadzała Ukraińcom w odwrocie, nie tworzyła likwidacyjnych kotłów, przez co większość żółnierzy mogła wyjechać.
Tymczasem z południa Azov przeprowadził natarcie i odrzucił siły powstańcze poza Szirokino, które zamiast stać sie strefą zdemilitaryzowaną (Mińsk) zostało zajęte przez Kijów. Kolejnym aktem separatystycznej agresji była likwidacja wojsk nacierających z Marinki na zachodnie tereny Doniecka, po odparciu ataku powstańcy wycofali się na swoje pozycje. Przez trzy dni trwały próby przebicia się wojsk rządowych, a media zachodnie zauważyły problem dopiero, kiedy rozpoczeła się doniecka kontra.
Czy w ramach przestrzegania zawieszenia broni, przestrzegania procesu pokojowego, zachodni rządzący politycy chociaż raz skrytykowali działania ukraińskie? Czy chociaż raz padło zdanie, że należy ukrać Ukrainę sankcjami? Nie.
Ukraina padła ofiarą rosyjskiej agresji i jest z nią w konflikcie.Czyżby? Ile rakiet Ukraina wystrzeliła na Krym, aby wyzwolić go spod okupacji? Ile pocisków spadło na terytorium Rosji, aby przeciwdziałać agresji? To może inne pytanie: ile dzieci w Donbasie zgineło wskutek operacji antyterrorystycznej? Ile bomb, rakiet, pocisków spadło na Donieck, Gorłówkę , Ługańsk?
Ukraina prowadzi wojnę hybrydową z Rosją. Co to za wojna, kiedy śmiertelni wrogowie nieustannie z sobą handlują? Unia Europejska objeła Rosję sankcjami. Federacja odpowiedziała tym samym. Co zrobił Kijów? Podtrzymał embargo na polskie mięso.
Jaki kraj prowadzi wojnę na swoim terytorium nie wprowadzając stanu wojennego? Jaki kraj prowadzi wojnę i zgłaszając do ONZ stanu konfliktu zbrojnego? Może taki,który panicznie boi się takiej decyzji. Poskutkowałoby to pełnym uznaniem Noworosji, a co za tym idzie koniecznością rozmów z jej przedstawicielami. Zamroziłoby jakiekolwiek kredyty z zewnątrz ponieważ nikt się nie wmiesza otwarcie w wojnę i nie chodzi tutaj wcale o dostawy broni- tej Ukraina ma wystarczająco, podobnie jak ludzi do jej obsługi.
O co chodzi w tej wojnie Ukrainie? Mając obecnie ponad 200 000 armię wobec 40-50 000 powstańców utrzymuje stan wojny artyleryjskiej. Nie chce przy tym ogłosić formalnego stanu wojennego, a jednocześnie krzyczy o agresji. Mówi o woli pokoju, a jednocześnie robi co może, aby nie rozmawiać o nim z przedstawicielami Donieckiej i Ługanskiej Republiki. Zaprzecza wewnętrznym wpływom nazistowskim i skrajnie nacjonalistycznym, ale jednocześnie przyjmuje ustawy gloryfikujące katów z Wołynia,oraz pozwala Prawemu Sektorowi na tworzenie sobie blok-postów, strzelaniny na Zakarpaciu i formowanie własnej policji w Charkowie. Mówi, że strzeże demokracji, ale wrzuca operatorów kamery do więzień i prawnie zabrania krytyki rządu i banderyzmu. Mówi o pojednaniu z Polską ( bo Putinowi to się nie spodoba), a jednocześnie celebruje “ofiary”Przebraża– wioski, która ocalała przed oprawcami z UPA tylko dlatego, że stawiła zbrojny opór.
Może to już nie Ukrainie o coś chodzi? Ta zgineła na Majdanie, kiedy to faktycznie rozpadła się na wschodnią Noworosję i zachodnią Ruś Galicyjską. Obecnie rządzi tam nowa władza oligarchów, która bogaci się niepomiernie na wojnie i zachodniej pomocy finansowej. Stan niewypowiedzianej wojny jest im niepotrzebny, ponieważ dzięki niemu wciąż mogą doić zdechłą krowę dawnej Ukrainy. Noworosja sama nie ma sił, aby zakończyć ten obłęd, a zachód jeszcze jakiś czas będzie udawał, że szczerzy kły- tylko za ten cyrk zapłaci nie kto inny jak cywile po obu stronach zgliszcz donieckiego lotniska

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>