Artyleria separatystów sponsorowanych przez Rosję ostrzelała Mariupol. Ostrzał był skierowany  na ruchliwą główną ulicę miasta, na szkolne boisko, na działające targowisko, oraz w osiedla zamieszkałe przez ludność cywilną. W pobliżu nie znajdowały się żadne wojska ukraińskie, toteż należy przypuszczać, że atak miał na celu zastraszenie ludności cywilnej popierającej władzę Ukrainy wybrane w legalnych demokratycznych wyborach.

Ostrzał taki trwa nieprzerwanie od tygodnia, dochodzi nawet do 70 zdarzeń dziennie- pożarów, zniszczeń budynków, awarii, oraz  rośnie liczba zabitych i rannych. Tylko we wczorajszym ostrzale nocnym, doszło do pożaru magazynu w którym zginęło 4 cywilnych ludzi.

Uszkodzeniu ulegają również linie przesyłu energii elektrycznej, gazu, przepompownie wody co uderza w sytuacje życiową mieszkańców.

Rosyjska propaganda powtarza, że wojska ukraińskie prowadzą swój ostrzał rakietowy spomiędzy bloków, przedszkoli, oraz ostrzeliwują własne pozycje i własne szkoły, aby skierować opinię międzynarodową przeciw separatystom.

Sytuacja w Mariupolu jest ciężka, jednak Rosja zabrania wysyła pomocy humanitarnej na Ukrainę, zablokowała również wypłaty rent i emerytur … .

Poniosło mnie i się zapomniałem, otóż nie chodzi o Mariupol, tylko o Donieck … .

Wasze komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>